Kúpiť použitý detský kočík?

V dnešnej dobe je ponuka detských kočíkov skutočne veľmi bohatá. Mnohí rodičia však na nový kočík nemajú, alebo sa im jednoducho ceny nových kočíkov zdajú prehnané a tak zvažujú kúpu kočíka z bazáru.

Výhody kúpy používaného detského kočíka sú najmä v lepšej cene. A tu sa spravidla zoznam výhod aj končí. I tak ale možno kúpiť naozaj kvalitný a zachovalý kočík za polovičnú či dokonca nižšiu cenu než ten istý nový kočík.

Ak nechcete z rôznych dôvodov kupovať nový kočík a chcete kúpiť nejaký použitý, skúste si pozrieť ponuku inzerátov v novinách, časopisoch či na internete. Ideálne je ísť si vybratý kočík pred kúpou pozrieť naživo, aby ste sa mohli vidieť, v akom stave je, či nie je veľmi opotrebovaný a podobne. Skúste sa s kočíkom trochu poprechádzať, aby ste sa uistili, či „nehrká“, kolesá nerobia „osmičku“ atď.

Z fotografií takéto veci nezistíte a okrem toho, mnohé chyby sa dajú pri fotení „zakamuflovať“.

S predávajúcim sa môžete skúsiť prípadne dohodnúť aj na lepšej cene, ak sa vám zdá, že za svoj používaný kočík pýta priveľa.

Neraz sa dá používaný kočík kúpiť ešte v záručnej dobe, takže vlastne máte ešte nejaký čas na prípadnú reklamáciu k dobru. Spýtajte sa preto predávajúceho pred kúpou aj na to, či je kočík ešte v záruke.

Predtým, než kočík začnete používať, mali by ste ho dôkladne vyčistiť, podľa možnosti vyprať poťah kočíka.

Niektoré detské second-handy majú tiež v ponuke detské kočíky, alebo sú aj second-handy, ktoré ponúkajú výlučne len detské použité kočíky. Aj tu si môžete prísť vybrať.