Detská obuv - kupovať na internete?

Nákup detskej obuvi je bežnou súčasťou života rodičov s malými deťmi. Nesprávnym výberom detských topánočiek môžeme vyvíjajúcej sa nôžke ublížiť a preto si na výbere treba dať naozaj záležať.

Detské topánky možno kupovať nielen v kamenných obchodoch, ale v dnešnej dobe aj cez internet. Mnohé internetové obchody ponúkajú kvalitnú detskú obuv za dobré ceny. Problémom však je, že topánočky vopred nemôžete dieťaťu vyskúšať...

Keď teda chcete nakupovať detskú obuv prostredníctvom internetu, dôkladne sa na to pripravte. Je veľmi dôležité správne zvoliť veľkosť obuvi. Ak si nie ste istí veľkosťou, postavte svoje dieťa na čistý papier a obkreslite mu bosé chodidlo. Zmerajte potom jeho dĺžku a od tohto údaju sa odvíjajte pri výbere veľkosti.

Samozrejme, nestačí si topánky vybrať len podľa vzhľadu. Prečítajte si podrobnosti o použitých materiáloch, dobré je tiež, ak má obuv nejaký certifikát o zdravotnej nezávadnosti a nebojte sa tiež predajcu pýtať na všetko, čo vás zaujíma. Kontaktovať sa môžete buď cez kontaktný formulár, e-mailom alebo telefonicky – kontaktné údaje musia byť vždy uvedené na stránke daného e-shopu.

Dôležité je tiež oboznámiť sa s obchodnými podmienkami. Obuv by ste mali mať možnosť neporušenú vrátiť bez udania dôvodu do niekoľkých dní, prípadne dvoch týždňov a predávajúci by vám mal vrátiť peniaze.

Neraz sa totiž stane, že napriek správne zvolenej veľkosti topánky, obuv dieťaťu nesedí preto, lebo je nedostatočne priestorná a tlačí ho po bokoch chodidla, alebo iným spôsobom nie je dieťaťu pohodlná. Niekedy tiež môže byť obuv na obrázku krajšia než v skutočnosti.

Teda, ak chcete kupovať detskú obuv cez internet, možné to určite je. Má to aj svoje výhody, najmä ušetríte cenný čas. Avšak naozaj treba rátať aj s rizikom, že takto zakúpená obuv vášmu drobcovi nemusí dokonale „sadnúť“. Obuv pre deti je vždy ideálne kupovať s dieťaťom, aby si ju mohlo dostatočne vyskúšať.