Svadba Romy Schneider - Sisi

Herečka Romy Schneider stvárnila cisárovnú SISI v trilógii, ktorú každá z nás isto aspoň raz videla, ak nie miliónkrát. Je to asi najromantickejšie zobrazenie cisárovnej Alžbety a podľa všetkého najmenej autentická.

Sisinu svadbu nenájdete na internete a ani jej svadobné šaty, pretože sa záhadne stratili a v tej dobre sa fotografie ešte nexistovali. Vo filme to bola však veľkolepá udalosť. Viezli sa v zlatom koči do kostola ťahanom párom bielych koní, kde najprv vstúpil mladý cisár a za ním jeho snúbenica SISI v doprovode matky a svokry. Vlasy mala nádherne očesané s nádhernou korunkou a dlhým závojom asi 10 metrov, ktorý niesli 3 malé družičky po jej ľavej strane a 3 malý družbovia po Sisinej pravej strane. V rukách mala Sisi veľkú kyticu bielych ruží. Oblečené mala Sisi rozprávkové šaty snov. Odhalené plecia, úzky pás a nadherná široká sukňa plná volánov, naozaj nádhera. Samozrejme mala Sisi na rukách rukavičky až po plecia.

Naozaj nádherná svadba, no každý kto videl túto trilógiu videl Sisi oblečenú nádherne tak, že inšpiráciou pre každého môžu byť aj šaty , ktoré mala Sisi oblečené na korunovácii za maďarskú kráľovnú alebo pri návrate domov zo zahraničia, keď sa zastavili v Benátkach. Som presvedčené, že nádherné róby, ktoré si obliekala herečka Romy Schneider pri nakrúcaní tejto trilógie, by si chcela vyskúšať každá z nás aspoň na malú chvíľku.