Svadba Toma Cruisa a Katie Holmes

Dlho očakávaná a mnohými otáznikmi sprevádzaná svadba hviezdneho páru Toma Cruisa a Katie Holmes bola skutočne veľkou udalosťou. Párik, ktorý už v tom čase mal spoločnú dcérku Suri, si povedal svoje ÁNO v novembri roku 2006. Pre Toma to nebola síce žiadna premiéra (ženatý bol už dvakrát predtým), no Katie sa vydávala po prvýkrát.

Vtedy 27-ročná herečka, známa najmä vďaka seriálu Dawsonov svet, a 44-ročný ženích Tom si vybrali romantický taliansky zámok z 15. storočia na brehu jazera pri mestečku Bracciano neďaleko Ríma. Celý obrad sa niesol v duchu scientológie, keďže Tom je vyznavačom tejto náboženskej filozofie.

Na hviezdnej svadbe sa zúčastnilo 150 hostí, väčšinou hollywoodskych celebrít. Medzi pozvanými nechýbali hviezdy ako Will Smith s manželkou Jada Pinkett Smith, Brooke Shields s Chrisom Henchym, herečka a speváčka Jennifer Lopez s manželom Marcom Anthonym, Victoria a David Beckhamovci, Jim Carrey a mnoho ďalších významných hostí.

Šaty pre nevestu ako i oblek pre ženícha pochádzali od svetoznámeho návrhára Giorgia Armaniho.

Katie mala v tento výnimočný deň oblečenú krásnu róbu ozdobenú kryštálmi z dielne Swarovskeho a Tom mal na sebe smoking námornícko-modrej farby.

Samozrejme, ani torta nebola obyčajná – hviezdny pár mal na svojej svadbe nádhernú päťposchodovú tortu z bielej čokolády a zdobili ju marcipánové ružičky.

Na svadbe Tomovi a Katie zaspieval aj známy taliansky spevák Andrea Bocelli a na tejto veľkolepej svadbe nesmel chýbať ani svadobný ohňostroj.

A ako to už býva, po svadbe nasleduje svadobná cesta. Čerství mladomanželia Cruisovci sa po svadbe odobrali na romantickú svadobnú cestu na Maledivy.