Svadba Jacqueline Lee Bouvierovej - Kennedyovej

Prvá dáma USA Jacqueline Bouvierová-Kennedyová sa počas manželovho úradovania v kresle prezidenta USA stala módnou ikonou, ktorá ovplyvnila módne trendy v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Aká bola jej svadba, svadobný deň, alebo svadobné šaty? Bol jej svadobný deň naozaj nádherným splneným snom?

Jacqueline Lee Bouvierová-Kennedyová sa vydávala za Johna Fitzgeralda Kennedyho ako 24-ročná. Ich svadba sa konala dňa 12 septembra 1953 v New Porte, pričom svadobného obradu sa zúčastnilo 750 hostí a svadobnej hostiny 900 (niekto tvrdí, že až 1200) hostí. Zosobášení boli v tamojšom kostole sv. Márie, kde si vymenili manželské prísahy. Tie si obaja sami zostavili a ich odriekanie zabralo celých 40 minút.

Nevesta mala na sebe krémové hodvábne šaty z dielne afro - americkej módnej návrhárky Ann Lowe z New York City. Šaty boli posiate voskovými kvietkami s bohato riasenou sukňou a odhalenými pleciami. Aj v dnešnej dobe by sa veru za ne nemusela hanbiť.

Svadobná hostina sa konala na farme - Hammersmith Farm, kde Jackie vyrastala, v menej oficiálnej atmosfére. Bola to záhradná slávnosť. Ich svadobnou piesňou bola romantická pieseň „I married an angel“.

V múzeu nájdete vystavený jej zásnubný prsteň bohato posiaty diamantami a smaragdami z dielní Van Cleef & Arpels. A jej svadobný závoj sa stal inšpiráciou pre mnohé nevesty. Jackie bola veľmi krásna nevesta, dalo by sa povedať, že naozaj rozprávková princezná