Svadba Princeznej Diany

O svadbe princeznej sa rozpráva o rozprávkovej svadbe, kde si princ zobral „obyčajné“ dievča. Svadba sa konala 29 júla 1981 v katedrále sv. Pavla a bola to veľkolepá svadba, mnohými označovaná aj ako „svadba storočia“. Svadbu sledoval zástup 600 000 divákov naživo v uliciach Londýny a ďalších 750 miliónov sledovalo čerstvých manželov prostredníctvom televízie.

Svadobné šaty lady Diany vytvorili David a Elizabeth Emanuel, ktorí jej ich pomohli vo svadobný deň aj obliecť. Boli vyrobené z nádherného slonovinového hodvábu s takmer 8 m závojom. Úzky živôtik a takisto bol bohato riasený volánmi z drahej čipky. Hodnota šiat bol 9,000 libier v tej dobe.

Svadbu, tak ako aj svadby nás obyčajných žienok, sprevádzalo viacero trapasov. Nevesta pri odriekaní svadobného sľubu zamenila poradie mien svojho manžela. Namiesto Charles Phillip povedala Phillip Charles. Princ Charles navliekol obrúčku na ľavú ruku , no a po skončení obradu sa svadobný pár zabudol pobozkať. Pobozkali sa až na balkóne Buckinghamského paláca.

No a hoci táto „najveľkolepejšia“ svadba minulého storočia bola fakt nádherná, novomanželom veľa šťastia nepriniesla, pretože v roku 1996 sa rozviedli a o rok neskôr, v roku 1997, princezná Diana zomrela.