Svadba Sira Eltona Johna

Elton John nie je známy len kvôli svojej hudbe, ale aj kvôli jeho homosexuálnej orientácii. Svoj dlhoročný homosexuálny vzťah s Davidom Furnishom sa nakoniec rozhodol aj legalizovať, akonáhle to zákony v krajine umožnili.

Svadba sa konala 21. decembra 2005 na radnici vo Windsore, kde sa v tom istom roku sobášil aj princ Charles a Camilla. Sobáš Etlona Johna (58) a Davida Furnisha (43) bol viac rodinnou záležitosťou a zúčastnilo sa ho len zopár najbližších ľudí páru - matka a nevlastný otec Eltona Johna a rodičia Davida Furnisha, ktorí pricestovali z rodnej Kanady a okrem nich ešte priatelia Sandy Brant a Sam Taylor-Wood s manželom Jayom Joplinom.

Na svadbe nesmel chýbať ani kokršpaniel Arthur, ktorý je miláčikom Eltona a Davida.

Párik priviezol na miesto svadby čierny Rolls Royce a napriek tomu, že Elton obľubuje pestré farby, čo sa oblečenia týka, tentokrát prekvapil v elegantnom tmavom obleku ozdobenom diamantovou brošňou. Tmavý oblek mal na sebe aj druhý z dvojice, teda David Furnish.

Množstvo fanúšikov sa zhromaždilo v tento výnimočný deň pred radnicou, aby mohli uvidieť šťastný párik mladomanželov.

Hoci samotný obrad bol skôr súkromného charakteru, po ňom nasledovala veľkolepá hostina v sídle Eltona Johna vo Windsore. Tam sa zišlo okolo 700 hostí, vrátane známych celebrít ako Victoria Beckham, Sharon Stone, Michael Caine, rodina Osbournovcov, Hugh Grant či Liz Hurley a mnoho ďalších.

Hostina bola, samozrejme, na vysokej úrovni vrátane tých najvyberanejších jedál a nápojov.