Svadba Grace Kelly

Svadbou roka, dokonca pre niektorých svadbou storočia, bola svadba slávnej herečky Grace Kellyovej s monackým princom Rainerom. Pár sa oficiálne zosobášil 18. apríla 1956 a na druhý deň sa konal kresťanský obrad.

Svadobné šaty Grace boli na tú dobu netradičné. Bolo zvykom mať šaty dlhé pod kolená a závoj dlhý po lakte. Gracine šat boli dlhé po zem a jemná čipka zdobila celú vrchnú časť šiat až po krk vrátane rukávov. Vzadu boli zakončené vlečkou rovnakého materiálu ako šaty, ktorá sa rozdeľovala 2 dve časti a odhaľovala nádhernú čipku. Šaty navrhla Helen Rose a boli to najdrahšie svadobné šaty, aké vôbec navrhla. Gracin závoj siahal vpredu pod pás a postupne sa predlžoval až po zem. Bol pripevnený na hlave pomocou čiapočky prezývanej – Juliet cap (malá okrúhla šperkami ozdobená čiapočka, akú nosila Shakespearova Júlia), ktorá bola celá ozdobená perličkami, kvietkami a čipkou.

Svadba sa konala v kostole svätého Nicholasa a bola natáčaná televíznou spoločnosťou, ktorá ju odvysielala v Amerike. Svadbu sledovalo 30 miliónov divákov na celom svete. Po obrade sa konala záhradní party na pozemkoch paláca. Neskôr o 5 večer vyrazili princ Rainer s princeznou Grace na svoju svadobnú cestu na jachte.