Vianočný darček pre škôlkara

Pred Vianocami všetci rodičia, ale aj blízki, premýšľajú, aký vianočný darček kúpiť deťom. V tomto článku vám ponúkame niekoľko tipov na vianočné darčeky pre škôlkara.

Puzzle

Pekným a zaujímavým darčekom, je nejaké puzzle. Ak viete, že vaše dieťa má k tomuto typu hračky kladný vzťah, určite ho potešíte nejakým pekným puzzle pod stromčekom. Výber je dnes taký široký, že stačí zájsť do hračkárstva alebo kníhkupectva a nebudete vedieť, kam sa skôr pozrieť. Vyberajte určite podľa veku.

Ak by ste totiž kúpili zložitý typ s veľkým počtom dielikov, vášho drobca by to mohlo veľmi rýchlo omrzieť, pretože by si s tým nevedel poradiť.

Knihy

Dnešné deti veľmi málo čítajú. To je však naozaj škoda, pretože vzťah ku knihám by sme mali u detí budovať odmalička a v prvom rade sú to rodičia, ktorí by mali ísť deťom príkladom. Čítanie kníh je dôležité a rozvíja detskú fantáziu, učí ich novým veciam, rozširuje slovnú zásobu. Kniha je teda určte dobrý vianočný darček pre škôlkara. Menším škôlkarom sa zavďačíte knižkou riekaniek a básničiek, väčším deťom iste ulahodíte nejakou rozprávkovou knižkou. Taktiež sú na trhu rôzne knižky a pracovné zošity určené deťom predškolského veku, čo môže byť tiež pekným darčekom.

Stavebnica

Ak váš škôlkar ešte nemá doma stavebnicu, je najvyšší čas mu nejakú zadovážiť. Výber je široký – obľúbené sú najmä stavebnice značky Lego, ale sú aj lacnejšie alternatívy, ktoré tiež poskytujú deťom množstvo možností.

Školská taška

Pokiaľ vášho drobca čaká nasledujúci rok nástup do prvej triedy základnej školy, vhodným darčekom na Vianoce môže byť aj školská taška.

Hračky

Škôlkari sú v prvom rade ešte stále deťmi, ktoré sa rady hrajú. Preto sa určite potešia pod stromčekom aj nejakej hračke. Rodičia svoje deti poznajú najlepšie, takže iste vedia, po čom ich malý škôlkar túži. Z dievčenských darčekov sú obľúbené napríklad bábiky, domčeky či kočíky pre bábiky, kuchynky. Pre chlapcov sú zaujímavé zasa autíčka a iné „dopravné“ hračky, pulty s náradím, rôzne pretekárske dráhy či koľajnice pre vláčiky.

Výber vianočných darčekov pre škôlkara je skutočne pestrý. Prihliadať treba na konkrétny vek dieťaťa ako aj na jeho záujmy. A nezabudnite – dieťa nepotrebuje kopec darčekov, aby malo pekné Vianoce. Podstata týchto sviatkov je totiž niekde celkom inde...