Darčeky pre najmenšie bábätká

Chystáte sa zaobstarať nejaký ten darček svoje priateľke, kolegyni či inej známej, ktorej sa práve narodilo bábätko? Niekedy to môže byť na prvý pohľad ľahká úloha, no nie vždy to tak naozaj je a s výberom vhodného darčeka sa riadne potrápite.

Ak vôbec netušíte, čo by ste mohli tomu maličkému človiečikovi priniesť, navštívte nejaký detský obchod a nechajte si poradiť. Často ľudia kupujú bábätkám nejakú súpravu oblečenia, deku či zavinovačku. Pri kúpe oblečenia vyberajte radšej veľkosť trošku väčšiu, pretože najmenších veľkostí mávajú väčšinou rodičia dopredu nakúpených dosť a bábätká navyše rýchlo rastú v prvých mesiacoch, takže by váš darček mohol zapadnúť prachom.

Deka sa zíde takmer vždy, pokiaľ ich čerství rodičia nemajú zrovna zo desať.

Pekný a nie veľmi drahým darčekom je aj kúpeľová sada zložená z osušky, uteráčika a žinky s nejakým detským motívom. Takéto kúpeľová pomôcky sa tiež zvyčajne využijú. K tomu sa hodí aj kefka na jemné detské vlásky.

Ak chcete hlavne niečo praktické, možno vás napadnú plienky. Môže to byť dobrý darček, no treba si uvedomiť, že niektoré bábätká znesú len určité značky plienok a na iné reagujú precitlivelo. Preto sa radšej spýtajte mamičky, aké plienky používa.

Niektoré mamičky dnes balia bábätká aj do látkových plienok, takže je naozaj lepšie si to vopred overiť.

Detská kozmetika sa môže zdať ideálnym darčekom, no opäť treba zvážiť, či dokážete vybrať tú pravú značku. Niektoré mamičky používajú len vybranú detskú kozmetiku a niektoré dokonca len detské mydlo a nejaký ten krém na zadoček. Ak nechcete kúpiť zbytočne, radšej sa spýtajte.

Aj capačky (teda obuv pre najmenšie bábätká určená na zohriatie nožičiek, nie na chodenie) sa môžu hodiť. Pre zimné bábätko radšej voľte hrubšie capačky, pre letné niečo tenučké.

Zídu sa napríklad do kočíka alebo pri cestovaní, keď ešte bábätko nenosí topánky a tak mu môže byť chladno na nožičky. Capačky zoženiete v rôznych modeloch a farbách a v niekoľkých veľkostiach, takže určite dokážete vybrať vhodný model.

Klasikou v darčekoch pre najmenšie bábätká sú rôzne hrkálky, hryzadlá či kolotoče nad postieľku. To všetko môže byť pekným a nie veľmi finančne náročným darčekom.

O niečo drahšími záležitosťami sú potom hojdacie či vibrujúce kresielka so závesnými hračkami. Pre mamičku to býva cenná pomôcka, keďže väčšina bábätiek je v týchto kresielkach spokojná a tak si mamička môže aspoň čo-to porobiť či chvíľku oddýchnuť.

Alternatívou sú hracie deky s hrazdičkou, na ktorej sú rôzne hračky. Opäť je to vhodná pomôcka, ktorá nachvíľku zabaví drobčeka.

Toto je len zopár tipov na darčeky, ktoré možno darovať najmenším bábätkám. Budeme radi, ak vám naše tipy aspoň trošku uľahčia výber.