Posteľné obliečky pre deti

Výberu detskej postieľky či matraca venujeme zväčša veľkú pozornosť. Nesprávne zvolený matrac či postieľka by mohli byť predsa príčinou rôznych zdravotných problémov, či dokonca zadusenia.

Určite by sme však mali venovať pozornosť aj výberu vhodných detských obliečok. Dnes je ich výber široký a rodičia môžu pre svoje ratolesti vybrať krásne obrázkové a pestrofarebné detské obliečky.

Či si želáte obliečky s obrázkami medvedíka Pu alebo „princeznovské“, prípadne s obrázkami autíčok, a rôznych rozprávkových hrdinov, to všetko je dnes možné.

Pre menšie deti je vhodnejšie vyberať obliečky so zapínaním na zips či suchý zips, prípadne len „zakladacie“ (nemajú žiadne zapínanie, ale sú koncipované tak, že paplónik a vankúš vnútri obliečky pekne držia vďaka preloženiu látky). Gombíky by totiž mohli predstavovať nebezpečenstvo vdýchnutia u menších detí.

Okrem toho si všímajte materiál, z ktorého sú obliečky zhotovené. Najlepšie sú prírodné materiály ako 100%-ná bavlna, ktoré možno prať aj pri vyšších teplotách.

Ak chcete mať pre svoje dieťatko čisto prírodné posteľné prádlo, skúste sa poobzerať po obliečkach z bio-materiálov.

Predtým, než kúpite obliečky, zmerajte si pre istotu paplónik aj vankúšik vášho drobčeka, aby ste sa vyhli nesprávne zvoleným rozmerom obliečok.

Nakupovať môžete v bežných obchodoch s detským tovarom, alebo prostredníctvom internetu. Ak kupujete naživo, máte výhodu v tom, že si tovar pred kúpou môžete poriadne prezrieť.

Vyhnite sa radšej nákupu detských obliečok v „čínskych“ obchodoch alebo na trhoviskách. Niektoré z takýchto výrobkov môžu obsahovať nebezpečné látky vo farbivách, nehovoriac o kvalite a životnosti takýchto výrobkov (i keď nie vždy to platí automaticky).