Detské torty

Čo by to boli za narodeniny dieťaťa, keby nedostalo poriadnu narodeninovú tortu? Veď taká fotka pri torte s jednou, potom s dvoma, troma sviečkami a tak ďalej, k narodeninám jednoducho patrí.

Dnes sú mnohé detské torty skutočne dokonalé a prepracované do najmenšieho detailu. Šikovné pekárky, ale neraz aj „mamičky-nepekárky“, dokážu vytvoriť hotové majstrovské diela. Deti tak dostávajú narodeninové torty v podobe svojich obľúbených rozprávkových hrdinov, torta môže mať podobu autíčka, vláčika, zvieratiek, motýľa, šaša... no škoda takú tortu rozkrájať a zjesť!

No nielen narodeniny sú príležitosťou, kedy sa detská torta hodí. Napríklad aj pri príležitosti krstu, dňa detí alebo nejakého úspechu dieťaťa môže byť torta pekným darčekom.

Ak sa odhodláte to skúsiť sama, môžete sa inšpirovať aj na rôznych internetových stránkach, kde sa mamičky aj „nemamičky“ chvália svojimi tortovými dielami a často tam nájdete aj podrobný návod, ako takú detskú tortu upiecť. Vlastná výroba je jednoducho vlastná výroba a aj keď sa vám možno na prvý raz nepodarí urobiť ukážkovú a dokonalú tortu, vaše dieťa sa jej iste poteší a určite je to osobnejšie, ako dať tortu pre dieťa upiecť cudzej osobe.

No nie každá mama zvládne vyrobiť takú peknú detskú tortu, a tak to radšej prenechá skúsenejším. Jednou z možností je zájsť do najbližšej cukrárne, kde si možno objednať tortu, no tu zväčša nie je výber taký pestrý a ani zďaleka tieto detské torty nie sú také originálne a čarovné.

Tortu pre dieťa si môžete nechať upiecť aj u nejakej známej, ktorá sa v pečení vyzná a viete, že dokáže urobiť tortu podľa vašich predstáv. Ak nikoho takého nepoznáte, skúste sa popýtať svojich priateľov, kolegov a známych, či vám nevedia niekoho doporučiť.

No a potom ešte zostáva prehľadať inzeráty v novinách, prípadne aj na internete, kde mnohé „tortové umelkyne“ ponúkajú svoje služby a upečú vám tortu, akú si predstavujete. Dôležité však je, aby „výrobkyňa“ detskej torty bola z vášho okolia, aby ste si pre tortu nemuseli cestovať dlhé kilometre.