Dary pre družičky

Najdôležitejšou osobou na svadbe sú nevesta a ženích. Na to, aby všetko dopadlo perfektne, majú po ruke pomocníkov- družičky a družbov. Družičky strávia s nevestou celý deň a sú dôležitými poradkyňami, pomocníčkami, utešovateľkami, ... . Za to všetko sa treba družičkám poďakovať a venovať im darček, ktorý vyjadrí vašu vďaku.

Prijateľným darčekom môže byť prívesok, zrkadielko, kozmetická taštička, tričko, peňaženka, šperkovnica, … . Inšpirácii je mnoho a družičkám sa zavďačíte aj drobnosťami, nemusia to byť drahé zbytočnosti, ktoré nevyužijú. Je nádherné a zároveň romantické, ak tam dáte vygravírovať vaše iniciály alebo dátum svadby. Ak plánujete veľkú svadbu a v dostatočnom predstihu, môžete sa rozhodnúť už skôr, aké darčeky pre družičky chcete a zadovážiť ich za lacnejší peniaz. Možno nechcete na svojej svadbe šetriť , ale vyhadzovať peniaze zbytočne tiež nemusíte. Peniaze môžete využiť praktickejšie ako napr. na svadobné šaty, oblek pre ženícha, svadobnú kyticu alebo niečo podobné.

Dary pre družičky nie sú rovnako ako samotné družičky natoľko podstatné ako váš manželský sľub, a preto z toho nemusíte robiť veľkú drámu. Dnes sa opäť dostal do módy zvyk obdarovať všetkých svadobčanov, netreba potom kupovať dary pre družičky ešte zvlášť. Pamiatka na vašu svadbu im ostane. A jeden takýto darček si môžete odložiť aj vy, veď talizmanov nie je nikdy veľa.