Svadobná kniha

Ďalším novým zvykom, ktorý sa u nás začal rozširovať, je svadobná kniha. Vlastne pre niektorých to ani novým zvykom nie je, ale čo to svadobná kniha vlastne je? Sú štyri základné druhy svadobných kníh.

  1. Prvý druh svadobnej knihy je kniha hostí - kniha s prázdnymi listami a pekným obalom, kde svadobný hostia, prípadne gratulanti píšu blahopriania, poučenia a pod. . Vy si do nej môžete potom nalepiť svoje telegramy a priania, vaše svadobné oznámenie a aj svadobnú fotku.
  2. Druhý typ je napevno otvorená kniha so ozdobenou dvojstranou. Túto knihu dostávajú mladomanželia ako dar a sú v nej priania a gratulácie, alebo ju mladomanželia ako dar dávajú svojim rodičom a je v nej napísané poďakovanie rodičom.
  3. Tretí druh je kniha, ktorá popisuje svadobné prípravy, svadbu celú, svadobnú noc a cestu, súčasťou je zoznam svadobných darov, hostí a je tam priestor na poznámky od svadobčanov.
  4. Štvrtý druh svadobnej knihy je svadobný fotoalbum viazaný do knihy. Tvorba knihy začína dodsaním fotiek od zákazníka, môžu byť digitálne ale aj klasické(v takomto prípade radšej doneste aj filmový materiál). Zákazník si vyberie fotografie k tvorbe knihy a taktiež ich poradové usporiadanie. Pri objednávke musí uviesť počet strán knihy, veľkosť a druh obalu. Dĺžka tvorby knihy sa pohybuje sa od 2 do 4 týždňov od objednávky a materiálov potrebných k tvorbe a výrobe.

Spomínaný tretí druh svadobnej knihy sa používa už dlhšie. Je dobré, keď si spíšete všetko, čo chcete vybaviť a čo ste už vybavili. Štvrtý druh svadobných kníh je novodobá novinka, ktorá nie je lacnou záležitosťou, ich cena záleží od veľkosti knihy, počtu strán a materiálu obalu, ktorý môže byť pravá koža a podobne.

Svadobná kniha je pekná spomienka, ale nie je nevyhnutnosť, preto ak robíte malú svadbu a nechcete míňať zbytočne peniažky, radšej na ňu zabudnite alebo aspoň nechcite mať všetky štyri druhy.