Kam s hračkami po deťoch

Keď máme malé deti, je prirodzené, že v našej domácnosti sa nachádzajú mnohé hračky. Lenže, ako deti rastú, potrebujú čoraz menej hračiek, prípadne ich zaujímavé novšie a novšie hračky. Čo teda so starými zbytočnými hračkami?

Ak vám ich je ľúto len tak vyhodiť do koša a hračky sú ešte v celkom dobrom stave, môžete s nimi naložiť aj inak. Skúste ich ponúknuť známym alebo kamarátkam s malými deťmi, možno si z hračiek niečo vyberú a budú vám vďační.

Okrem toho môžete zbytočné hračky predať na burze, ktoré často usporiadavajú napríklad materské centrá. Takto sa zbavíte nadbytočných hračiek a navyše za ne získate aj nejaké to Euro.

Pokiaľ o žiadnej takejto burze neviete, porozhliadnite sa po internetových burzách. Je mnoho portálov, kde možno predať a kúpiť veci od výmyslu sveta. Výhodou je, že nemusíte nikam chodiť, len sa zaregistrujete, ak je to potrebné a uvediete svoj inzerát. Ak pripojíte aj fotku ponúkaných hračiek, je to plus.

No a v neposlednom rade treba spomenúť aj charitu. Od burzy či internetovej burzy nemožno očakávať, že sa všetko zaručene predá, pretože väčšina detí má hračiek na rozdávanie.

Pokiaľ už nemienite staré hračky skladovať a chcete sa ich stoj čo stoj zbaviť, ponúknite ich charite alebo zavolajte do detského domova a spýtajte sa, či by nemali záujem o nejaké hračky. Zväčša si ich radi vezmú a vy budete mať aspoň dobrý pocit, že hračky neskončili na smetisku, ale ešte niekoho potešia.