Rozprávkové CD pre deti

Dnešná doba prináša mnoho vymožeností aj pre našich najmenších. Mnohí z nás si iste pamätajú na počúvanie rozprávok z platní. Dnes už sa zrejme platne veľkej obľube netešia, zato však môžeme našim najmenším púšťať rozprávky na CD-čkach.

Rozprávkové CD-čka sú vhodné pre deti v predškolskom veku, ale aj pre školákov (tých mladších). Dôležité je, aby dieťa bolo schopné sústrediť sa na počúvanie a vydržalo pri rozprávke.

Počúvanie rozprávkových CD pre deti je výborné v tom, že rozvíja detskú fantáziu. Dieťa príbeh iba počúva, a všetky detaily si musí predstavovať len pomocou opisov. Pri menších deťoch je dobré, ak s nimi rozprávku na CD počúvajú aspoň prvýkrát aj rodičia. Ak má dieťa nejaké otázky, niečomu nerozumie, mali by sme CD nachvíľku zastaviť a vysvetliť dieťaťu to, čo nepochopilo.

Dnes je ponuka rozprávok na CD vskutku široká. Nájdeme medzi nimi klasické známe rozprávky ako Červená čiapočka, Janko Hraško, Kocúr v čižmách, O troch grošoch a ďalšie, ale tiež rôzne moderné novodobé rozprávky.

CD-čko s rozprávkou alebo rozprávkami je tiež vhodným darčekom pre deti. Takéto CD-čka sa dajú kúpiť v rôznych obchodoch – či už v kníhkupectvách, v niektorých hračkárstvach (napr. Dráčik), alebo tiež prostredníctvom internetu.