Bratislava Lamač - Kačín - Stupava

Mám tu tip na výlet. Tentokrát to bude turistika koštujúca ale tak hádam za 25 kilometrov, takže to nie je nič pre začiatočníka. Ono čistej cesty je menej - ak by sme chceli brať do úvahy len turistické presuny tak to je hádam 15 kilometrov. Ale ak prirátame snorenie po hubách, driapanie jahôd, či obhliadku Stupavy, bude to akurát.

Naša turistika sa bude začínať v Lamači na Klanci čia ko sa volá to posledné zastavenie autobusu predtým, než šofér vyvrhne z vozidla všetky zbytky cestujúcich. Pôjdete kúsok do kopca.

Okolo tohoto motýľa zahnite doľava.

Krajšie vyzerá v skutočnosti, zato na fotke si ho môžeme nerušene poobzerať. Po nejakej čas turistickej aktivity a kreativity sa dostanete až na Kačín.

Tam dohromady nič nie je, ale niekedy sú tam procesie turistov, ktorí tam chodia autobusom - ten totiž stojí pár metrov odtiaľ. Tomu hovorím turistika! Vyvezieme sa hore, tam zjeme rezeň s vajcom a chlebom a zvezieme sa dolu.

My sme však pokračovali smerom na Mariánku. Z nej som už tuším fotky posielal inokedy. A ak nie, tak sa tiež nič tak strašné nestane. Nakoniec poľom prejdete do Stupavy.

Príjemné prostredie. Ak pôjdete začiatkom leta, po pravej strane asi v strede tejto cesty je čerešňa. Veľa čerešní, málo červíkov. Oplatí sa oskenovať strom. Ale nie že polámete vetvy.

A to už ste v Stupave. Turistika sa nám zľahka zmení na prechádzku po tichom prostredí. Skúste si mikropenziu, ako ju odporúča Timothy Ferriss. Môžete pozorovať kačky, kŕmiť holuby a prechádzať sa.

Stupavský park je pekné tiché miesto, ak teda nejdete v čase, kedy tam šalie pol Stupavy v nedeľu poobede dúfajúc, že rezeň je možné rozchodiť 20 minútovou prechádzkou.

Ak zvažujete kam na výlet, táto prechádzka je príjemne strávený poldeň.