Černice nad Bratislavou

Tip na výlet. Máte radi černice? Nad Bratislavou je ich hojnosť. Okrem černíc sa dá všeličo vidieť. Nie je to veľká turistika, ale oblečte si turistický odev. Černice radi trhajú tŕňmi tričká turistov trhajúcich trocha černíc.

Včera sme sa vybrali na fotenie húb. No narazili sme na tieto kríky. Málokto tam chodí a černíc je tam ako maku v kilovom sáčku. Hore uvedená mapa je z Google, celkom pekná hračka. Keby tak boli tie mapy offline do mobilu, to by sa mi páčilo. Celé dopoludnie som snoril v Google Analytics a konštatoval, že podľa týchto čísiel asi pred mesiacom nastalo leto. Ale to som odbočil. To sa mi stáva nielen pri turistických akciách, ale aj v reči. Že by začínajúci alzhajmer?

Kým nad mestom sa potichu zmrákalo, hrste černíc padali dole krkmi. Vraj to je zdravá výživa.

Sú chutné a mnoho výživárov odporúča tmavé plody, ako výborný zdroj všakovakých živín, fytoflavonoidov a iných ochranných látok. Ktovie, čo je na tom pravdy, ale po takomto výlete budete tak chránení, až no.

Prekrásny výhľad. To priam zvádza na fotografovanie. Viem, nie je to žiadna ohromujúca kompozícia, ale nevadí. Sú to fotky na zachytenie atmosféry. 

V pláne je aj dozrievanie ďalších a ďalších černíc a tak počítajte s tým, že ešte pár týždňov bude plná sezóna. Zoberte si veľké vedro.

Nakoniec sme nenašli len jednu hubu.

Ale hneď tri. Huby fotím rád. Ak máte oči na stopkách, všeličo uvidíte.

Vyhladovanú vážku.

Zvedavú mačku. Po výstave mačiek minulý víkend dobre padne pohľad na jednu normálnu, milú cicu. Tak keby niečo, takto zhruba má mačka vyzerať. Akurát by sa nezaujímala o porotcov.

Aj v blízkom okolí Bratislavy sa dá nájsť všeličo zaujímavé. Kam na výlet? Toto je pekný tip. Hoc neviem, či hovoriť o lokalite Ahoj, ako o blízkom okolí je vhodné. Do centra je to 15 minút peši.