Vampírska svadba

Všetci chceme, aby náš svadobný deň bol zároveň výnimočným a nezabudnuteľným dňom nášho života. To sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Niektoré páry sa rozhodli vsadiť na vskutku nezvyčajnú tematiku ich svadby a tou je vampírska svadba.

Na prvý pohľad to môže znieť morbídne. Veď kto už by spájal svadbu s vampírmi? No nadšenci tohto trendu sa obhajujú okrem iného aj tým, že týmto spôsobom dávajú najavo nesmrteľnosť svojej lásky, vyjadrujú svoju oddanosť až za hrob.

Na takejto svadbe sú nevesta i ženích oblečení ako vampíry. Svadobné šaty bývajú často čiernej farby, prípadne ide o kombináciu bielej, čiernej a červenej. Čierna a červená sa objavuje aj na šatách družičiek a svadobných hostí. Ženíchov oblek môže byť inšpirovaný napríklad Draculom. Kyticu tvoria väčšinou krvavočervené ruže.

K vampírskej svadbe patrí aj podobne ladený make-up nevesty a ženícha – bledé tváre, výrazné červené alebo fialové pery a čiernou farbou zvýraznené oči a obočie a čierny lak na nechtoch.

Výzdoba by sa mala niesť taktiež vo vampírskej atmosfére. K tomu dopomôžu krvavočervené obrusy, ktoré môžu byť kombinované s čiernou farbou alebo doladené čiernymi papierovými obrúskami a podobne.

Na svadobnej torte by opäť nemali chýbať typické farby, teda čierna a červená. Figúrky nevesty a ženícha v podobe vampírov pekne doladia vampírsku svadobnú tortu.

Niektoré páry si dokonca na svoju vampírsku svadbu zadovážia aj rakvu. Spoločné svadobné fotografie nevesty a ženícha v rakve sú skutočne originálne, i keď zároveň dosť morbídne.

Takáto svadba iste nie je u nás bežným javom a zrejme sme zatiaľ skôr konzervatívni, čo sa svadieb týka. Vo svete sú ale takéto svadobné obrady pomerne obľúbené a svadobní hostia na takúto svadbu iste nikdy nezabudnú.