Trapas s vlasmi

Každá nevesta chce byť vo svadobný deň tou najkrajšou ženou. A tak už mesiace pred tou výnimočnou udalosťou plánujeme a chystáme všetko potrebné. Výnimkou nie je ani výber vhodného svadobného účesu.

Keďže nepatrím k tým, ktoré si na návštevy kaderníctva potrpia a chodila som tam len sporadicky vždy s rovnakou požiadavkou – teda zastrihnúť moje rovné dlhé vlasy, bolo to pre mňa tentokrát niečo výnimočné.

Asi dva týždne pred svadbou som šla akože na skúšku účesu, no s kaderníčkou sme sa len dohodli približne na mojom vysnenom účese a ona mi ešte navrhla trošku oživiť farbu vlasov melírom. Povedala som si, že to bude príjemná zmena a súhlasila som s jej návrhom.

Tri dni pred svadbou som teda prišla na melírovanie a zastrihnutie vlasov. Vopred som kaderníčku upozornila, že by som rada len veľmi jemný a nevýrazný melír, teda nie úplne blond a len tenké pramienky. Samozrejme, kaderníčka sa tvárila, že celkom rozumie mojej požiadavke a vraj, aby som sa nebála, veď robieva niekoľko melírov denne.

Nebudem opisovať celú procedúru, ale teda, keď som v zrkadle uvidela výsledok jej práce, bolo mi skutočne do plaču. Na hlave som totiž mala hrubé pásy totálne blonďavých vlasov, čo v kontraste so zvyškom mojich prirodzených hnedých vlasov vyzeralo úplne hrozne.

Svoje zdesenie som nedala najavo, bola som príliš vykoľajená. Tak som len zaplatila a porúčala sa preč.

Doma som sa okamžite zatvorila do kúpeľne a preplakala som zvyšok dňa. Premýšľala som, čo s tým kaderníckym zázrakom na mojej hlave len urobím.

Drahému sa môj melír páčil, aspoň mi to tvrdil. Celá rodina ma utešovala, že to nie je až také strašné a že mi to vlastne celkom pristane. Ja som však bola totálne znechutená.

Keďže to bolo tri dni pred svadbou, nebol už čas na nejakú nápravu v podobe prefarbenia vlasov. Moju mama napadla spásonosná myšlienka na zjemnenie môjho peroxidového blond melíru – tou záchranou mal byť čierny čaj. Vlasy som si tých pár dní prelievala silným čiernym čajom a ono to naozaj pomohlo – nie nejak výnimočne, ale aspoň môj melír už tak nebil do očí.

Svadobný účes tiež nedopadol podľa mojich predstáv - kaderníčka (tá istá, keďže za tak krátky čas som si už nedokázala zohnať nikoho iného) tam mala totiž tri ďalšie klientky, takže môj účes vytvorený v priebehu desiatich minút mal ďaleko od mojej vysnenej predstavy.

Našťastie, celá svadba dopadla dobre, na melír som si časom zvykla a moje vlasy i samotný účes napokon na svadobných fotkách vyzerá prekvapujúco dobre.

Iste však viem, že ak by som sa mala vydávať druhýkrát (čo teda vôbec neplánujem), vybrala by som si inú kaderníčku a neexperimentovala by som s melírom či farbením vlasov tri dni pred svadbou.