Svadobné trapasy v kostole

Slovensko patrí medzi tie krajiny, kde je väčšina svadobných obradov v kostole. A teda pri trapasoch zo svadby sa nesmie zabudnúť na trapasy pred oltárom.

Pre nevestu ju veľmi dôležitý prechod uličkou k oltáru a teda aj k svojmu vyvolenému. Celkom príjemný trapas na jednej svadbe bol, keď nevesta to chcela mať čo najrýchlejšie za sebou a uličkou neprešla pomalým a vznešeným krokom, ale doslova prebehla ako víchor. Viem o jednej neveste, ktorá sa pri prechode uličkou potkla a takmer spadla. Našťastie len takmer. Taktiež ma pobavilo, keď jedna moja kamarátka pri odriekaní sľubu, ktorý sa učila týždeň naspamäť vo forme: „Ja meno beriem si teba meno za zákonitého....“ zabudla doplniť svoje meno a meno svojho drahého a povedala ho ako sa ho naučila. Bolo to dosť komické. Ďalej viem o tom, že pri čítaní evanjelia sa zakokcete alebo pri svadobnej prísahe. Pri výmene obrúčok si manželia podávajú pravú ruku, tak ich nepomýľte. Tieto drobnosti si svadobčania ani nevšimnú, no vy si ne spomeniete aj po 30 rokoch.

Trapasy z kostola patria k tým, ktoré váš kameraman isto zachytí alebo zachytil. A teda si tieto neskôr už príjemné trapasy môžete ľahko pripomenúť pomocou svadobného videa alebo DVD.