Zober, čo sa dá...

Na svadbách sa zvyčajne vždy udeje niečo, čo človeku utkvie v pamäti. Okrem krásnych romantických momentov sa na svadobných obradoch alebo svadobných zábavách väčšinou stanú aj veci neočakávané a niektoré z nich sú veru riadne trápne.

Mojej známej sa v jej veľký deň postarala o „zábavu“ aj stará mama jej ženícha. Táto, asi sedemdesiatročná pani, patrila medzi osoby, ktoré si rady dopriali alkohol, pričom akosi nevedela odhadnúť, kedy má dosť.

Pohľad na šedivú starenku omámenú alkoholom a neustále popíjajúcu pohárik za pohárikom sám o sebe stál za to. Ženíchova rodina sa snažila starkú krotiť, lenže skúste na svadbe skryť pred niekým alkohol, keď je ho tam všade naokolo ako v lese dreva. A tak neostávalo nič iné, len to nejako vydržať a dúfať, že starká sa čoskoro poberie domov.

Zo ženíchovej starkej sa napokon vykľula nielen milovníčka alkoholu ale aj veľká milovníčka zvierat. Žila totiž už sama, len so svojím psom a ani na svadbe naňho nezabudla – zaobstarala mu potravu na niekoľko dní. To, čo ostalo na tanieroch po svadobnej hostine, šikovne a „elegantne“ pozhŕňala do mikroténových vreciek a nenápadne strčila do svojej kabelky.

Nezabudla si pribaliť ani zopár koláčov. Napriek snahe urobiť to v tajnosti, všimli si to snáď všetci prítomní.

Ženíchova rodina sa za ňu očividne hanbila, ale starká si z toho nič nerobila.

Po polnoci, napriek tomu, že babička sa ešte chcela ďalej zabávať (alebo nazhŕňať ešte viac zbytkov pre svojho miláčika), ju členovia rodiny predsa len presvedčili, že je čas odísť domov.

Určite sa stávajú aj horšie trapasy, no aj keď to v danom okamihu možno nie je nič príjemné, ľuďom práve takéto zážitky utkvejú v pamäti a radi na ne spomínajú.