Svadobné trapasy 1

Svadba a teda celý svadobný deň je pre mladomanželov dňom výnimočným, ktorý sa im vryje do pamäte, a to najmä nevestám, do najmenších podrobností. Svadobní hostia zas dostanú od mladomanželov darček, ktorý im bude tento príjemný deň pripomínať.

No po čase spomienky vyblednú, darček sa založí na neznáme miesto a svadobní hostia si budú pamätať komu boli kedy na svadbe. Vtedy nám poslúžia na osvieženie pamäte trapasy, ktoré sprevádzajú každú svadbu a svadobnú hostinu napriek všetkým dokonalým plánom a načasovaniam. A tak sa stane, že keď si po 10 rokoch spomeniete so svojou milou tetou, krstnou mamou, neterou, sesternicou, strýkom, sestrou, bratom, … na svoju svadbu, máloktorí si spomenie na detaily, ktoré ste krvopotne vyberali a vybavovali. Len pár z nich si spomenie na vaše svadobné šaty, váš nádherný účes, na svadobnú kyticu, výzdobu svadobnej sály, vaše svadobné oznámenia , … .Všetky tie nádherné spomienky sa stratia a vaša svadba splynie s inými nádhernými svadbami. A hoci si vaši blízky nepamätajú na celú tú nádheru tak dokonale ako vy, isto nezabudnú na pikantné detaily vašej svadby

A tak sa stane, že po rokoch vaša obľúbená teta si nespomenie na vašu svadbu s tým, že aká ste bola krásna nevesta, ale spomenie si ako sa napríklad váš ujo opil a museli ste ho vliecť cez pol dediny, alebo ako ste si pri tancovaní vykĺbila členok a bežali ste do nemocnice, alebo ako sa váš drahí zakoktal pri oltári ... . A z týchto nepríjemných katastrof sa stane príjemná spomienka, ktorá vás zohreje pri srdiečku a vyčarí úsmev na vašej tváričke.