Uspávanky pre deti

Uspávanky boli a ešte aj stále sú pomôckou pre malých nespavcov. Kedysi matky bežne spievali svojim deťom uspávanky a možno si aj vy ešte pamätáte, ako ich spievala vaša mama vám.

Aj dnes možno využiť silu uspávaniek a spievať svojmu bábätku alebo i väčším deťom, aby sme im pomohli ponoriť sa do spánku. Príjemné melódie uspávaniek a k tomu deťmi zbožňovaný mamin hlas, to je tá správna kombinácia pre sladké sny.

Možno vás však nenapadajú žiadne známe uspávanky. V takom prípade si skúste pomôcť nejakou knižkou, spevníkom alebo nejaké uspávanky pohľadajte na internete. Známe sú napríklad uspávanky „Spi dieťatko, spi že“, „Čierne oči“ alebo „Sadaj slnko, sadaj“.

V dnešnej dobe majú rodičia možnosť zakúpiť si aj CD-čka s detskými uspávankami. Môžete ich deťom buď púšťať priamo z CD-prehrávača, alebo sa len inšpirujete a zaspievate tieto piesne dieťatku sami.

Niekedy však na to, aby ste dieťatku pomohli zaspať, postačí aj „hmkanie“ nejakej príjemnej melódie. Monotónny zvuk „hmkania“ bábätká uspáva a vy si nemusíte lámať hlavu s textom uspávaniek.