Čo darovať novopečeným rodičom?

Je pekným zvykom prísť s nejakým darčekom pre bábätko, ktoré sa práve narodilo vašim príbuzným, priateľom či kolegom a iným známym. No často je problém vybrať niečo, čo sa skutočne zíde a nebude len darčekom typu „aby sme neprišli s prázdnymi rukami“.

Na výber je mnoho alternatív. Často ľudia kupujú nejaké detské oblečenie. Ak sa pre takýto darček rozhodnete, snažte sa vyberať skôr veci väčších veľkostí, nakoľko je pravdepodobné, že najmenšie vecičky majú samotní rodičia vopred nakúpené v dostatočnom množstve.

Vyberať môžete, samozrejme, aj z neobmedzeného množstva hračiek. Rôzne hrkálky, hryzadlá a iné hračky iste potešia a bábätká ich majú rady. Kupujte však vždy v overených predajniach a radšej sa vyhnite tržnicovému tovaru ako i čínskym predajniam – hračky sú tu možno lacnejšie, no práve z týchto zdrojov často pochádzajú rôzne nebezpečné výrobky, tak načo riskovať.

Pekným darčekom bude určite aj kniha ohľadom starostlivosti o dieťatko alebo album na fotografie s pekným motívom. Taktiež milým darom je album v podobe knižky, do ktorej si rodičia zaznamenávajú dôležité prvenstvá a udalosti napr. do prvého roku života dieťatka.

Podarovať môžete však mnoho iných vecí – detská deka, zavinovačka, obliečky na posteľnú bielizeň a veľa ďalších vecí. Závisí od toho, koľko môžete do daru investovať.

Okrem toho nie je niekedy na škodu, dohodnúť sa s čerstvými rodičmi na vhodnom darčeku – neraz totiž dostanú niekoľko duplicitných darov.

Napísala MaJa