Spací vak pre deti

Spací vak pre bábätká a malé deti je neoceniteľnou pomôckou pre rodičov. Ide o akýsi „spacáčik“ z textilu, ktorý slúži namiesto prikrývky. Dieťatko v pyžamku doňho vložíte, zazipsujete alebo pozapínate (podľa toho, aké má daný spací vak zapínanie) a hotovo.

Výhodou spacieho vaku je najmä to, že sa vaše dieťa v noci nemôže odkopať. Vy si nemusíte robiť starosti a neustále dieťa v noci prikrývať.

Spacie vaky pre deti sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Na leto sú letné varianty a na zimu zasa hrubšie, zimné spacie vaky. Rozdeľujú sa aj podľa veľkostí, podobne ako detské oblečenie. Okrem toho si možno vybrať zo širokej ponuky rôznych farieb a materiálov. Spací vak môže byť v typicky dievčenskej farbe alebo typicky chlapčenskej farbe. Sú však aj spacie vaky neutrálneho vzhľadu, teda ich možno použiť pre chlapčeka i dievčatko. Niektoré spacie vaky sú s dlhými rukávmi a niektoré majú i kapucňu.

Spací vak môže byť aj dobrým darčekom pre bábätko, ak neviete, čo by ste mohli kúpiť. Pokiaľ ešte neviete, čo vaši známi čakajú, kúpte radšej neutrálnu farbu – žltú, krémovú či zelenú a podobne. Z materiálov voľte radšej prírodné látky namiesto syntetiky.

Spací vak využívajú mnohí rodičia. Je to jednoducho praktická pomôcka. No nie všetky bábätká si na spací vak zvyknú. Ideálne je zvykať dieťatko hneď od začiatku na takýto spôsob spania. Niektoré bábätká sú v spacom vaku nervózne, pretože sa nemôžu voľne pretáčať a pohybovať v spánku.