Bábätko a manželská posteľ

Bábätko v manželskej posteli – pre niekoho úplne neprijateľná predstava, pre iných absolútna samozrejmosť. Ako to teda je? Je v poriadku, ak si rodičia berú bábätko do svojej postele?

Možno ste si pre svojho drobčeka prichystali krásnu detskú postieľku či kolísku, no po jeho narodení ste zistili, že najlepšie miesto pre spánok vášho drobčeka je pri vás vo vašej posteli. Ak to takto vyhovuje obom rodičom, niet dôvodu to meniť.

Bábätko sa cíti pri matke najistejšie a v bezpečí. Veľa bábätiek nedokáže alebo vytrvalo odmieta spať samo v postieľke či kolíske, ale dožadujú sa matkinej blízkosti. Ak žena dojčí, je tiež pohodlnejšie a praktickejšie mať bábätko vedľa seba.

Nemusíte sa báť, že by ste bábätko priľahli – materinská intuícia vám to jednoducho nedovolí. Výnimkou sú však situácie, ak jeden z rodičov, prípadne obaja, pili alkohol alebo pri nejakej chorobe – vtedy by ste sa spoločného spania s bábätkom mali vzdať.

Niektorí rodičia odmietajú bábätko vo svojej posteli zo strachu, že by to mohlo narušiť ich milostný život. To môže ale nemusí byť pravda. Ak aj spí bábätko pri vás, vždy sa dá nájsť spôsob, ako si vychutnať i dostatok intimity, prípadne môžete využiť vašu fantáziu a hľadať nové zaujímavé miesta (napokon to môže váš milostný život i spestriť).

Je len na vás, či sa o svoju posteľ podelíte so svojím bábätkom alebo ho odmalička budete ukladať na spánok do jeho vlastnej postieľky. Nedá sa vo všeobecnosti povedať, čo je ideálne, pretože to, čo vyhovuje jednej rodine, nemusí „sedieť“ druhej – treba si teda nájsť vlastný vhodný spôsob fungovania.

Napísala MaJa