Keď svadobné topánky sklamú...

Okrem svadobných šiat si nevesty starostlivo vyberajú aj vhodnú svadobnú obuv. Veď svadobné lodičky nás majú niesť počas toho významného dňa a to veru nie je ľahká práca, keďže na svadbách sa veľa tancuje.

Aj keď to je už päť rokov, doteraz si živo pamätám, ako som si vybrala tie moje svadobné topánky. Hneď ako som ich uvidela na polici v obchode, vedela som, že to sú ony.

To som však netušila, že pri toľkej zábave na našej svadbe mi tieto nádherné topánky pripravia aj krušné chvíľky.

Nie, nezlomil sa mi podpätok, tie mi oba vydržali až do konca svadobnej zábavy. Ale na jednej topánke sa mi pri tanci odtrhol remienok, ktorý mi topánku držal na nohe, tak si viete predstaviť, aká som ostala zhrozená. V takom stave sa totiž nedalo vôbec tancovať a aj chodiť bolo ťažké. Našťastie, personál reštaurácie mi dokázal zohnať ihlu a niť a na toalete som si odtrhnutý remienok aspoň provizórne prišila. Topánky mi potom vydržali až do konca, ale pripravili mi teda poriadne stresy.

Problémy s topánkami som však nemala len ja ako nevesta, ale aj moja čerstvá svokra. Tá sa na svadbe výborne zabávala, lenže skúste tancovať dlhé hodiny v uzučkých lodičkách na vysokom podpätku a pritom sa tváriť, že vás to vôbec nebolí. Ona to vyriešila svojsky – na malú chvíľku si odbehla domov a vrátila sa s botaskami na nohách. Asi si dokážete predstaviť, ako tie botasky úžasne ladili s jej elegantným kostýmom a slávnostným účesom. Ale ako sa hovorí, hlavne, že je pohoda. A tá teda na našej svadbe jednoznačne nechýbala.