Ako sa zoznámiť cez internet

Internet je priam magické slovo. Zvádza nás k dojmu, že tu je všetko inak. Že rande cez internet je rizikové. Alebo prípadné zoznámenie s niekým bude len povrchné. To nemusí byť tak celkom pravda. Internet je technológia, ktorá spája ľudí - rovnakých, akí tu boli aj predtým. Výhodou však je, že dnes sa vďaka sieti môžu stretnúť a zoznámiť aj ľudia, ktorí by sa bez počítača nikdy nespoznali. Je to spôsobené tým, že nastáva iný druh výberu.

V bežnom živote sa stretávame na základe parametrov ako:

 • vek
 • vzdelanie alebo pracovisko
 • susedstvo
 • referencie známych

To dosť obmedzuje možnosti. Napríklad na strednej škole môže byť okolo 400 študujúcich. Jeden z účastníkov tak má šancu osobne sa zoznámiť s takýmto počtom ľudí na základe školy. Niekoho pozná zo susedstva a podobne. Tento okruh ľudí často stačí na to, aby si väčšina ľudí našla optimálneho partnera. Náhoda, šťastie a máte partnera / partnerku. Niekedy sa ani nemusíte zoznámiť, možno sedíte v jednej triede, alebo lavici.

Spomenul som slovo väčšina. Čo tí ostatní? Veľké percento ľudí má na partnera normálne nároky. Sú tiež sami takpovediac normálni. To sa im ľahko hľadá. V druhom kole zostanú voľní ľudia, ktorí:

 • sú stigmatizovaní, čudní alebo len nároční
 • majú príliš presné názory na partnera / partnerku, alebo len málo šťastia stretnúť ju / ho

Predstavte si ostýchavého človeka. Už to je tak trocha čudné, ak sa kvôli strachu bojí zoznámiť. Alebo niekto, kto chce blondínku, no v okolí sú len čiernovlásky. Je to príklad. Vďaka internetu má šancu zoznámiť sa s partnerkou aj mimo svojho poľa pozornosti. Môže "loviť" v inom meste, v inom štáte. Výhodné.

Iste, kým sa dvaja nestretnú naživo, nikdy to nie je ono. Ale veľa sa dá vytušiť. Podať si zoznamovací inzerát nie je problém. Navyše sa môžete pohybovať aj v iných priestoroch.

 • Inzerát je asi najjasnejšia reč. Žiaľ, mnoho vhodných partnerov (často partneriek) tam ani nenahliadne. Nemusíte sa preto stretnúť. O inzerátoch je tu mnoho iných článkov.
 • Sociálne siete. Sú určené na zoznámenie, niektoré, napríklad Facebook pôvodne boli určené ako hlavný kanál, ako zistiť, či je niekto voľný. Ak dnes niekoho štuchnete, už len málokto bude vedieť, že to kedysi bola aj forma pozvania typu "poďme na to". Sociálne siete môžu ľudí spojiť, ale aj rozdeliť. Často práve tí, čo by sa radi zoznámili cez internet nedokážu túto svoju túžbu dosť jasne ozrejmiť ostatným.
 • Diskusné skupiny a verejné fóra. Tu je situácia horšia, zvyčajne cieľom nie je zoznámenie sa s niekým cez internet, ale skôr diskusia. To môže aj nemusí prekážať. Na nejakú rýchlu akciu to nebude. Zato však môžete v diskusii rozšíriť svoju známosť s ľuďmi, ktorí majú podobné záľuby. Ak budete na diskusných skupinách užitoční, všimnú si to. Neskôr stačí naznačiť, že ste bez partnera. Môže sa stať, že sa niekto ozve. Navyše tieto skupiny sa neraz aj osobne stretávajú.

Jednoducho internet je zostava ľudí, ktorá sa dá využiť aj na zoznámenie.

Dajte na známosť, že sa chcete zoznámiť cez internet

Nemému dieťaťu ani vlastná matka... Keď už ste v nejakej skupine, alebo partii ľudí, mali by ste dať jasne najavo, že si chcete nájsť partnera. Musí to byť celkom jasné z toho dôvodu, že ak to spravíte hanblivo, aj ostatní budú cítiť ostych ozvať sa vám. Nemusí to byť práve slogan pri každom vašom podpise "hľadám si partnerku cez internet, píšte, majlujte, faxujte". No tu a tam sa to dá spomenúť v komunikácii. Napíšete zaujímavý text do diskusie a skončíte žartovnou úvahou o tom, že teraz sa ešte tak zoznámiť s niekým cez internet a môžete ísť spokojne spať. Aj to môže byť jeden zo spôsobov.

Nečakajte, že týmto spôsobom sa vám začnú hlásiť voľné ženy. (Pokiaľ ste žena, tak muži sa asi hlásiť začnú.) No vznikne o vás povedomie a môže sa objaviť sprostredkovateľ, ktorý pozná vás a pozná ženu, ktorá by sa podľa neho ku vám mohla hodiť. Treba vyskúšať!

Každopádne považujem zoznamovací inzerát asi predsa len za najlepšiu cestu.

 • Vy hľadáte partnerku a tak napíšte inzerát, ale aj čítajte to, čo hľadajú ženy v rovnakom čase, ako vy.
 • Nejaká žena určite práve teraz hľadá partnera cez internet. Prezerá si inzeráty a možno aj nejaký podá.

Je isté, že ak si podáte inzerát, tak

 • Ako muž dostanete málo odpovedí a mnohé z toho mála vám nebudú sedieť.
 • Ako žena dostanete tony odpovedí a absolútna väčšina bude celkom od veci.

A práve toto je hlavný kameň úrazu. Nenechajte sa znechutiť. Podajte viac inzerátov po sebe a trieďte odpovede. Je otázkou času, kedy sa zoznámite s tou pravou. No dúfať, že na prvý pokus niekde mimochodom podáte prvý inzerát a hneď príde odpoveď od toho pravého... To je dobré ako scenár do mokrého snu pubescenta. V reálnom svete to takto nefunguje. Tajomstvo toho, ako sa zoznámiť cez internet je práve v odhodlaní

 1. opakovane sa pokúšať nájsť správneho partnera - na prvý pokus to nefunguje.
 2. počítajte s tým, že sa zoznámite aj s niekým, kto ná iné ciele, než vzťah (flirt)
 3. čím viac ľudí pozvete na rande tým viac praxe získate v zoznamovaní cez internet

Asi sa vám to nepáči. Mnohí by sa radi zoznámili, ale nechcú sa k tomu veľmi priznať. Tam potom je veľmi ťažká práca.

Zoznamovacie inzeráty fungujú

Asi hlavným odkazom, ktorý by som vám rád tlmočil je fakt, že zoznamka je účinný spôsob, akým sa dá nájsť kvalitný partner a partnerka. A to bez ohľadu na váš vek.

Áno, ak ste mladí, nájdete si partnera ľahšie - naživo, či pomocou zoznamky. Čím je človek starší, tým menej "voľných" rovesníkov má vo svojom okolí. Rozvedený štyridsiatnik, či šesťdesiatnik tiež nechce byť sám. Verte, zoznamka vám aj v tomto veku môže nájsť príjemnú partnerku, alebo partnera.

Prekonajte obavy zo zoznamovania cez internet

Možno máte obavy, že zoznamka je len pre stroskotancov. Že zoznamka je miestom podivínov, bláznov a sexuálnych zvrhlíkov. Tento strach je prirodzený - zoznamka je pre vás veľká neznáma. Takopvediac "neznamka". A človek má z neznámych a nových vecí prirodzený strach. Aby som vám pomohol tento strach prekonať, napísal som pre vás tento web. Sú v ňom zhromaždené (nielen) moje skúsenosti so zoznamkou. Osobne poznám viacero veľmi príjemných párov, ktoré sa dali dohromady práve vďaka zoznamke. A funguje im to dlhodobo.

Zoznámte sa so zoznamkou

Nepodávajte si inzerát hneď. Skúste v sebe na chvíľu utíšiť netrpezlivosť. Prečítajte si tipy, ktoré tu nájdete a vypracujte si najskôr taktiku a stratégiu, ako si podať inzerát, ako ho formulovať. Ak ho napíšete dobre, príde vám možno len jedna jediná odpoveď. Od tej pravej. Toto zoznamka dokáže. Naučte sa ako na to a použite ju.

Tento web píšem z pohľadu človeka v strednom veku, no snažil som sa fakty čo najviac zovšeobecniť tak, aby boli užitočné pre všetky vekové skupiny a to pre mužov i pre ženy. Budem rád, ak vám tieto riadky budú užitočné - potom malo zmysel ich písať. Snažil som sa text písať ľahko, aby ste sa pri čítaní aj trocha pobavili, pookriali. Čestne prehlasujem, že to, čo tu píšem myslím celkom vážne, nejde o žart.

Prajem vám, aby ste našli odvahu podať si inzerát typu zoznamka a aby ste aj uspeli. Nebuďte sami. Možno máte strach, že nevyzeráte dokonale. Že by vás už nikto nechcel. Verte - presne to si o sebe myslí možno polovica ľudí, ktorí píšu na zoznamky. Prelomte obavy a skúste zoznámenie cez inzerát.