Ako zbaliť babu

Tento článok sa bude týkať toho, ako zbaliť babu. Keďže sa tu používa slang, najskôr si prejdime terminológiu.

 • Zbaliť znamená niečo zabaliť. Toto slovo sa používa ako synonymum pre zoznámenie sa. Zbaliť niekoho znamená dostať ho do vzťahu (alebo aspoň do postele).
 • Je zaujímavé, že slovo baba sa ešte v nedávnej minulosti používalo ako označenie staršej ženy. Nemusela to byť práve baba jaga. Dnes sa pojmom baba označuje ľubovoľná žena.
 • Zbalením baby sa teda rozumie činnosť pred ktorou sa baba a muž nemusia poznať a po zbalení sú v nejakej forme vzťahu.

Samozrejme, otázku ako zbaliť babu si kladú najmä tí, ktorí to nevedia. Situácia v balení je komplikovaná. Čím menej niekto vie baliť baby, tým viac po tom túži. Čím viac túži, tým menej je pre baby atraktívny a tým ťažšie sa mu budú baliť.

Na balenie neexistuje univerzálny návod. Je však možné povedať hneď niekoľko tipov, ktoré môžu balenie urýchliť, alebo zjednodušiť.

Ako zbaliť babu, ak ste nesmelí

Toto je najťažšia otázka. Najviac problémov s lovením, či balením žien budú mať tí, ktorí s tým majú problémy. Nuž a nízke sebavedomie, neistota a strach sú pri balení doslova brzdy. Aj keby sa vám baba doslova ponúkala, možno nedokážete povedať, že máte záujem. To vychádza v prvom rade zo strachu z odmietnutia.

Strach z odmietnutia pri balení je asi najväčším problémom. Ak babu veľmi chcete bojíte sa, že ak vás odmietne, všetko sa skončí. Potom sa vyčkáva, taktizuje, odkladá. To nie je najlepší nápad. Babu môže odchytiť niekto iný a máte po všetkom. Preto vám dávam nasledovné tipy:

 • Žiadne odmietnutie nie je konečné. Ak vás baba dnes odmietne, ešte to nemusí znamenať, že to je navždy.
 • Kedy budete najskôr odmietnutý? Ak ženu prekvapíte. Alebo ak pôsobíte príliš naliehavo.

Strach z odmietnutia je veľmi silný, ale dá sa proti nemu bojovať. Postup je dosť jednoduchý, ale spočiatku aj mimoriadne ťažký: musíte mať rezervu a cvik.

 • Rezerva znamená, že ak sa vás niekto na niečo spýta, musíte vedieť pohotovo reagovať. Na to je dobré mať veľkú slovnú zásobu. Tú získate čítaním kvalitnej literatúry. Vo chvíli, keď budete chcieť zbaliť babu zistíte, že „vám to samo hovorí“. Jednoducho máte čo povedať a nie je to úplné táranie.
 • Cvik znamená, že nemáte trému. Tréma je na prvom rande ďalším likvidátorom. Proti tréme sa najlepšie bojuje cvikom. Stretávajte sa s čo najväčším počtom ľudí. Oslovujte ľudí v meste, alebo v obchodoch a pýtajte sa ich na bežné veci. (Neviete kde v tomto obchode držia múku?).

Tieto znalosti a zručnosti môžete nadobudnúť praxou pomerne jednoducho. Časom si uvedomíte, že pre vás oslovenie cudzej ženy nie je problém. Iste, zostane asi strach ak pôjde o oslovenie baby, ktorú chcete uloviť. Ale už bude slabší. Pokiaľ je naďalej veľmi silný, môžete pristúpiť do tretej fázy výcviku. Začnite baliť baby celkom systematicky. Napríklad na inzerát. Dajte si každý večer jedno stretnutie. Ako cieľ týchto stretnutí si však nedajte získanie pozvania rande. Len príjemné pokecanie. Ak to spravíte zistíte, že tréma sa pomaly kamsi vytráca. Je dokonca ľahko možné, že medzi týmito babami sa nájde presne taká, akú chcete. Možno ani nebudete potrebovať ďalej hľadať.

Randenie je presne o tom – stretávať sa s ľuďmi, rozprávať sa. Ak sa spolu dobre cítite, môžete si stretnutie zopakovať. Neskôr sa možno ukáže, že ste svoji...

Ako zbaliť babu naživo

Ak sa však pozrieme na balenie takto izolovane, vyzerá to ako veľmi vážny problém. Osamelý chalan je často osamelý preto, že sa s nikým nestretáva. Nemá teda nejaké skúsenosti, ale babu by zbaliť chcel. Nevie ako, ale rýchlo. Je isté, že bude robiť veľa chýb.

Ak sa teda stretnete s babou, ktorú by ste chceli zbaliť, musíte to brať ako marketing. Predávate samých seba.

 • Jednu vec ovplyvníte ťažko. To, ako vyzeráte. Možno máte čierne vlasy, možno svetlé. Možno ste štíhli, možno menej. Tento parameter však neposudzujte. Je isté, že bude veľa žien, ktorým sa nebudete nikdy páčiť. No tiež je isté, že pre mnohé budete atraktívni. Nuž a ešte tu bude zopár žien, pre ktoré vzhľad nie je prvoradé kritérium.
 • Oblečenie a výzor ovplyvníte veľmi ľahko. Tento faktor je už o niečo dôležitejší. Dosť veľa o vás povie. Spravte si zoznam vecí, čo si obliekate. (Kabár, sveter, košeľa, tričko, topánky, taška...) Očíslujte tento zoznam podľa dôležitosti. A teraz príde trik: to čo muž považuje za najmenej dôležité býva pre ženy tým prvým, čo si všimnú. Takže prejdite si zoznam a skúmajte, čo o vás vypovedá. Položte si otázku: chcela by žena mojich snov niekoho, kto nosí staré tenisky, alebo radšej elegantné poltopánky? Radšej tričko, alebo košeľu? Podľa toho sa zariaďte.
 • Prejav. Ten je náročný, lebo ak ste z partie zvyknutí na určité tempo reči a slovník, ťažko to budete meniť. Nahrajte si nejaký rohovor s kamarátmi a počúvajte to potom. Nadávky, ohováranie, posmech, chvastanie sa... To všetko môžu byť veci, ktoré pre balenie báb nebudú vždy to najlepšie, čo môžete spraviť. Samozrejme, záleží na tom, akú babu chcete zbaliť.
 • Priestor. Tu si klaďte otázku, aký priestor takej žene vlastne poskytnete. Niekto sa snaží zbaliť babu tým, že bude donekonečna kecať. Snaha upútať poornosť je pochopiteľná. Ak vás baba bude ochotná dlhšie počúvať, môže to znamenať, že ju zaujímate. No možno sa na vás len baví, alebo vás počúva len z ohľaduplnosti. Výhodnejšie bude, ak ju necháte riadne sa vyrozprávať.

V živom kontakte je veľmi ťažké niekedy nasadiť témy. Preto je oveľa jednoduchšie klásť otázky, než priamo hovoriť.

Ako zbaliť babu cez inzerát

Zbaliť babu naživo je akosi stále ešte prirodzenejšie. Aspoň to tak vyzerá. No nie každý je obklopený mnohými ženami. Sú školy, kde študuje takmer 100% chlapcov. Trebárs technické odbory. Ak sa po škole medzi známymi nestretávajú s babami, vzniká začarovaný kruh. Aj v Bratislave, kde sú státisíce obyvateľov môže nešťastník konštatovať, že nie je „poruke“ žiadna baba. Potom je vhodná chvíľa podať si inzerát.

Je jasné, že na inzerát sa ulakomí aj veľa ľudí, ktorí majú problém zoznámiť sa. Možno sú sociálne neprispôsobiví, nevedia jednať s druhými, alebo sú takpovediac nepopulárni. Takže treba rátať s tým, že časť ľudí z inzerátov bude tak, či onak „nepoužiteľná“. Ale vždy tam bude pár ľudí, ktorí majú vážny záujem o vzťah. Preto ak neviete ako zbaliť babu, alebo ako jej to povedať že ju chcete zbaliť, dajte si inzerát.

Už tým veľa vyjasníte. Ak si vymeníte pár majlov a zdá sa, že si máte čo povedať, stretnite sa. Pri troche šťastia sa po niekoľkých rande zoznámite s babou, ktorú nakoniec zbalíte. Alebo ona vás. Iste, asi to bude znamenať niekoľko účtov za kaviareň navyše. Asi narazíte na niekoľko báb, ktoré tak trávia čas po večeroch – bavia sa pozorovaním roztúžených neborákov a nechávajú si zaplatiť drinky. Niekoľko báb vás asi opáči, či by ste sa nechceli stať oteckom ich dieťaťa, ktoré je už v kočíku. No a niekoľko báb bude psychicky v neporiadku a preto sú odkázané hľadať si chalana cez inzerát.

Okrem toho ale príde na rande aj zopár báb, ktoré sú celkom v poriadku. Len si neveria. Niektorá si bude myslieť že je tučná a nie je. Iná si bude myslieť že ju nikdy nikto nebude chcieť, lebo má okuliare. A podobne. Práve tu máte priestor ako zbaliť babu, ktorá je normálna. Len trocha nesmelá. Ak ste aj vy, už máte o čom rozprávať...

Balíte rovnocennú babu?

Pri balení báb je veľmi dobré trocha pozorovať, či ste v rovnakej lige. Nie je dobrým nápadom, ak sa žobrák pokúša zaujať kráľovnú. V rozprávke to môže byť dobrý námet, ale v živote s tým budú problémy. Je výhodné, ak baba, ktorú chcete zbaliť, vám bude aspoň čiastočne podobná. Dôležitá je podobnosť povahová. Nie je dôležité aby ste mali spoločné záujmy. Nutné ale je, aby ste obaja mali záujmy. Ak totiž jeden má záujmy (koníčka) a druhý nie, nastanú ťažkosti.

 • Ak on chce chodiť hrávať do kapely a ona robí trebárs patchwork, je to výborné. Poobede sa venujú koníčku a večer strávia spolu. Obaja rozumejú, že koníček je dôležitý.
 • Ak ale on hrá v kapele a ona sa v rovnakom čase má nudiť, je to zlý vklad do vzťahu.

Predpokladám, že teraz namietnete, že poznáte nejaký vzťah, kde obaja sú veľmi rozdielni a funguje im to. V poriadku. Výnimky sú všade a vo všetkom, ale nie je dobré sa tým riadiť. Je málo pravdepodobné, že aj vy budete výnimkou. Skôr skončíte rozvodom. Je ich veľa a málo sa o tom hovorí.

Preto ak si chcete zbaliť babu, lovte vo vodách, ktoré vám zvýšia šance. Vzhľadovo by mala byť zhruba tak atraktívna, ako vy. Tento parameter sa síce veľmi ťažko popisuje, ale aj mladý muži veľmi presne vedia odhadnúť, na ktorú ženu „majú ešte šancu“ a na ktorú „už nie“ lebo je príliš pekná. Nemusí to platiť univerzálne. Možno že vy nie ste príliš atraktívny, ale môžete mať iné prednosti, ktoré môžu zaujať aj top modelku. Nemusí to byť práve bankový účet...

Aká je vaša hodnota pre ženu?

Premýšľajte aj o tom, čím a ako môžete byť zaujímaví vy. Ak chcete zbaliť babu znamená to, že ju musíte niečím zaujať. Ona musí chcieť sa s vami stretávať. Musíte ju niečím zaujať, baviť. No a musíte mať niečo, pre čo vás môže s hrdosťou predstaviť svojím kamarátkam či rodičom.

Viem, na rande sa chodí len vo dvojici. Ale ak máte piercing a kerky po celom tele, je to parameter, ktorý pre niektoré baby môže znamenať veľké nie. Pre iné baby to zas znamená áno. Na tomto príklade si skúste premyslieť, či baba ktorú chcete zbaliť môže na vás pozerať s uznaním. No a či to uznanie budú zdieľať aj jej známi.

Pomáhať si pri balení báb alkoholom?

Občas sa vo filmoch dá vidieť zvyčajne komická figúrka. Hanbí sa hovoriť so ženami a tak na odvahu použije alkoholický nápoj. To nie je dobrý nápad! Alkohol síce naozaj posmelí, ale čo neskôr? Riziko, že sa popíjanie stane zvykom je zbytočne vysoké.

Každá normálna žena bude bočiť od muža, ktorý na rande príde nacenganý. Je pravda, že istému druhu žien veľmi imponujú práve problémoví muži. Opilci, grázli, chrapúni. Ale to už je iná téma.

Ako zbaliť babu? Sebou.

Ak teda chcete zbaliť babu, začnite od seba. Ste mužom, akého by vaša vytúžená baba mohla chcieť? Ak nie, staňte sa ním. Ak áno, choďte a pozvite ju na kávu.