Ako zbaliť chalana

Pokiaľ sa zaujímate o to, ako zbaliť chalana, budem predpokladať, že ste žena. Dievčatá majú v balení chalanov niekoľko výhod oproti chalanom. Ale aj niekoľko nevýhod. V prvom rade – zbaliť chalana by nemalo predstavovať žiadny problém, ak sa bude hrať na rovinu. No práve to, že ženy zvyčajne nepovedia na rovinu že majú záujem, môže sa balenie mužov zmeniť na nočnú moru.

Ako zbaliť chalana – historický pohľad

Začnime v minulosti a u zvierat. Zdá sa, že baba by nemala baliť chalana, ale skôr naopak. Chalani by mali loviť ženy. Tento princíp je celkom bežný a viac-menej je vnímaný ako prirodzený. Neznamená to však, že to musí platiť vždy. Ak sa baba rozhodne byť aktívna, nemusí to ešte znamenať, že bude krútiť kabelkou niekde na rohu cesty.

Dievčatá majú situáciu sťaženú práve o to, že ak prejavia záujem, môžu byť vnímané ako radodajky. To pre mnoho mužov môže byť síce celkom osviežujúca predstava, ale ženy väčšinou majú záujem skôr o dlhodobejší vzťah, než o rýchle a krátkodobé zálety. Preto budeme uvažovať o tom, ako zbaliť chalana na dlhodobejší vzťah a nevyerať pritom ako... Ehm... Taká. Je to, samozrejme možné.

Historická úloha ženy je v našej kultúre vždy spojená s istým unikaním pred mužom. Práve tým môže muža stimulovať a vyvolávať jeho záujem. No v dnešnej dobe je veľa mužov asi predsa len hanblivejších. Celé detstvo presedia pri počítačoch, poriadne ani hovoriť nevedia. Potom, keď na nich príde ruja zistia, že nevedia ako zbaliť babu, pretože sa boja. Taký chalan nebude naháňať ženy a navrhovať im romantické rande. Rád by, ale nevie ako to povedať. Potom je vhodné veciam trocha napomôcť a naučiť sa ako zbaliť chalana.

Jednoduchý postup ako zbaliť chalana

Najjednoduchšie by bolo proste odkryť karty. To je pre mnoho dievčat celkom nepredstaviteľné a ak je to aj váš prípad, rovno tento odstavec preskočte.

Je chalan, ktorého by ste chceli spoznať alebo s ním randiť, voľný? Potom sú dve možnosti. Buď sa mu páčite veľmi, alebo menej. Iste, niektorí chalani majú utkvelú predstavu ideálnej ženy. Možno videli reklamu plastickej chirurgie. No v bežnom živote je živé dievča tisíckrát lepšie, než ideálna predstava a túžba. Takže v prípade, že nie ste vzhľadovo dokonalá, nevadí to. Ak váš vyhliadnutý chalan nepatrí do prvej ligy (krásny, bohatý, múdry, obľúbený) jednoducho to s ním skúste.

Ako teda zbaliť chalana? Najjednoduchšie je povedať mu, že s ním chcete ísť na rande. Alebo ak chcete použiť miernejšiu formu, tak navrhnite „len“ kávu, kino, malinovku, výlet, alebo inú spoločnú aktivitu, kde budete len vy dvaja. Najhoršie, čo sa môže stať je, že vás odmietne. To síce môže byť nepríjemné, ale je to nastolenie pravdivej situácie. Je lepšie vedieť, že vás nechce, ako mesiace dúfať, že neskôr vás možno sám osloví.

Samozrejme, nebol by dobrý nápad pozvať chalana na rande len tak, nepripraveného. Takou otázkou by ste ho zaskočili. Keď muža vyplašíte tak sa zľakne a pre istotu bude vždy proti. Preto základná rada ako zbaliť chalana priamou výzvou je: dajte mu čas na rozmyslenie.

To je najlepšie spraviť tak, aby sa o svojej príležitosti dozvedel, ale nemal možnosť okamžite reagovať.

  • Vo voľnej chvíli ho môžete priamo osloviť. Povedzte mu, že by ste s ním rada niektorý deň šla na kávu. Nech to zváži a trebárs zajtra nech sa k tomu vyjadrí.
  • Ak sa hanbíte takto priamo, môžete využiť SMS, Facebook či inú formu komunikácie. Nie však chat, aby chalan nemal pocit, že musí hneď reagovať.

Vo väčšine prípadov by tento postup mal byť úspešný. Ak ho chcete podporiť, mali by ste popísať aj svoju predstavu. Ak on bude cítiť že chcete zbaliť chalana, môže byť opatrný. Preto lepšie bude, ak popíšete, čo by sa na stretnutí malo diať. To vytvorí presnejšiu predstavu a to môže vzbudiť záujem aj chuť.

Rafinovanejší postup ako zbaliť chalana

Takýmto pomerne priamym spôsobom však asi nebude chcieť baliť chalana každé dievča. Pre niektoré je celkom neprijateľná predstava, že ona navrhuje. Možno sa síce pýtate ako zbaliť chalana, ale v skutočnosti chcete, aby chalan zbalil vás. Je to predsa len vec zvyku, konvencií a možno tak trocha aj bontónu.

Potom je na mieste začať uvažovať o rafinovanejších technikách ako zbaliť chalana. To nemusí byť vždy tak jednoduché, ako sa zdá. Najmä ak chalan nemá veľa skúseností, vôbec nemusí uvažovať o vás ako o možnej partnerke. Takže otázka znie, ako na seba upozorniť.

Asi najspoľahlivejšie, čo na mužov funguje je uznanie. Ak budete muža chváliť, budete preňho fascinujúca a mimoriadne zaujímavá, múdra, inteligentná a ktovie aká iná. Táto zásada funguje spoľahlivo aj v manželstve.

Je na vami vyhliadnutom chalanovi niečo, čo sa dá oceniť? Za čo si zaslúži uznanie? Ocenenie? Tak to spravte. Pri každej prirodzenej príležitosti (nerobte to príliš okato) spomeňte, že to považujete za zaujímavé. Ak sa rozprávate priamo s ním, napríklad na pracovisku či v škole, môžete mu klásť otázky typu:

  • Ako sa ti podarilo tak dobre spraviť...?
  • Málokto vie toľko o tejto veci, ako ty...
  • Je úžasné ako sa vyznáš v...

Viem, na prvý pohľad to vyzerá ako lichotenie, ale nemalo by to byť lichotenie. Ak budete chváliť len pre chválenie, to sa rýchlo rozpozná a nebude to fungovať. Vaše uznanie musí byť celkom reálne, postavené na pravdivých faktoch. Ostatne ak sa pýtate ako zbaliť chalana, asi ho chcete zbaliť práve pre nejaké jeho vlastnosti. Práve tie potom môžete spomínať.

Podobný prístup musíte mať ku chalanovi, ktorého chcete zbaliť, aj pred ostatnými. Ak je príležitosť, mali by ste aj pred inými občas vyzdvihnúť jeho prednosti, úspechy. Je pravdepodobné, že sa to k nemu časom donesie. O to väčšia šanca, že sa s vami dá do reči.

Znova zdôrazňujem: toto nie je rafinovaný návod ako zbaliť chalana pod falošnou zámienkou. Predpokladám, že ho naozaj uznávate. Ak by ste totiž zbalili chalana, ktorý si veľa chvály nezaslúži, nebudete z neho mať veľa úžitku. Takého nemá zmysel baliť.

Chcete zbaliť chalana na jednu noc?

Aj taká otázka tu a tam môže padnúť. Postup môže byť podobný. Žena vie dosť jednoznačne naznačiť, že záujem by to bol a možnosti tiež. Pre väčšinu chalanov a mužov je niečo také splneným snom, ktorý sa bežnému mužovi stane tak pár krát za život. Skôr než otázka ako zbaliť chalana na jednu noc by však mala znieť otázka, nakoľko je to dnes bezpečné.

Pokiaľ sa chystáte zviesť chalana, ktorý s vysokou pravdepodobnosťou nemá veľa skúseností tak je to asi o niečo jednoduchšie – je tu nižšie riziko nákazy. Ak ale máte záujem o jednorazovú akciu, je dosť pravdepodobné že sa to bude opkovať. Potom je dobré vedieť, že každá takáto akcia so sebou prináša aj riziko nákazy a otehotnenia. Preto sú vo výhode tie dievčatá, ktoré chcú zbaliť chalana predsa len skôr na dlhodobejší vzťah. Ani tu nie je riziko mimo hry, ale štatisticky je o niečo nižšie.

Ako zbaliť chalana na dlhodobý vzťah?

Skôr, než si položíte otázku ako zbaliť chalana na dlhodobý partnerský vzťah, otestujte toho chalana. Je dobré myslieť na to, že na dlhodobý vzťah sa niektoré druhy mužov nehodia vôbec. Ako príklad môžu poslúžiť najvypuklejšie problémové črty: žiarlivosť a alkohol.

  • Ak je váš chalan žiarlivý, nepokúšajte sa ho zbaliť. Pokiaľ už v takom vzťahu ste, viete o čom tu hovorím. Žiarlivosť sa môže zmeniť na psychický teror najhrubšieho kalibru. Pritom v prvej chvíli môže žene žiarlivosť u chalana aj imponovať ako atraktívna vlastnosť.
  • Ak chalan, ktorého chcete zbaliť má rád alkohol, rýchlo naňho zabudnite. Vzťah ku alkoholu často prerastie do závislosti a sú z toho potom zničené osudy celých rodín. U mnohých žien môže byť chalan, ktorý pije atraktívny. Myslia si, že ak by (chudák) dostal dobrú ženu, bol by vďačný, že ho zachránila. Nič také. Fľaša má vždy prednosť pred „tou sviňou“, jeho ženou.

Podobných vlastností je viac. Ak váš vyhliadnutý chalan nemá záujmy a koníčky je to zlý signál. Pokiaľ dokonca pôsobí v nejakej bande, tak je to priam červené svetlo. Hľadajte spôsob, ako zbaliť chalana, ktorý je psychicky aspoň zhruba normálny, pracovitý, podnikavý. Flákači a grázli sú veľmi zlý základ pre vzťah.

Ako si vybrať správneho chalana?

V ideálnom prípade by ste si mali v podstatných veciach byť podobní. Môžete byť obaja tichí a hanbliví, ale spolu sa môžete cítiť výborne. No kombinácia kedy jeden z partnerov je výstredný a spoločnosť milujúci a druhý má rád utiahnutosť a ticho... To už od začiatku smrdí rozvodom. Jednoducho mali by ste si rozumieť a dobre sa spolu cítiť. Preto výhodný nápad ako zbaliť chalana môže byť aj to, ak sa budete venovať tomu, čo vás baví. Ak je vaším koníčkom nejaká činnosť, je šanca, že si tam nájdete chalana, ktorý má rovnaké záujmy.

Ako zbaliť chalana cez inzerát

Nuž a nakoniec prichádza aj možnosť ako zbaliť chalana cez inzerát na zoznamke. Je to pomerne komplikovaná záležitosť, pretože treba veľa filtrovať. Ak si baba dá inzerát že chce zbaliť chalana, spravidla dostane desiatky, niekedy aj stovky odpovedí. Ako si medzi nimi vybrať?

Tu môže byť prvým filtrom asi len žiadosť o ďalší e-mail. Tí džentlmeni, ktorí sa obťažovali napísať menej, ako jednu vetu typu „napíš, popísmenkujeme“ sa hodia do koša. Je jedno či sú len blbí, alebo arogantní. Vy sa pýtate ako zbaliť chalana, nechcete zbaliť pako.

Dosť odpovedí bude dlhších. Chalani, ktorí o sebe napíšu pár viet si zaslúžia, aby ste ich odpovede aspoň jedným okom pozreli. Až tí, ktorí vám sedia si zaslúžia, aby ste im aj odpísali.

Nebude ľahké odfiltrovať všetkých, ktorí majú záujem len o jednorazovku. E-mailom to asi nepôjde. Zato ak ich pozvete na rande, ukáže sa toho viac. Keď to bude na verejnom mieste, nemalo by hroziť príliš vysoké riziko. Mnohých asi zrušíte hneď na prvý pohľad. Mnohí odpadnú sami ak zistia, že hneď po rande nebude nasledovať rýchlovka v ich aute.

Skôr ako sa začnete snažiť zbaliť chalana je teda dobré ujasniť si, aké má mať vlastnosti. Vek, vzhľad. Mnohí, ktorí vám odpovedia v inzerátoch budú vo veku vášho otca. Plus ženatí... Ale to ešte neznamená, že máte zavrhnúť inzeráty ako spôsob, ako zbaliť chalana. Radšej to, než nič.