Hliníková strecha

Strach z hrdzavenia a nízkej odolnosti hliníkového plechu voči poveternostným vplyvom je minulosťou. V súčasnosti väčšina výrobcov ponúka kvalitnú hliníkovú krytinu s povrchovou úpravou v rozličných odtieňoch. Ľahká hmotnosť hliníkového plechu sa stáva jeho pozitívom, pretože je využiteľná na mnohých typoch striech.

Hliníkové strešné krytiny sú vyrábané najnovšími technológiami. Ich konštrukcia odoláva silnému vetru a výdatnému dažďu. Strach z nedostatočnej ochrany rodinného domu nie je na mieste. Hliníkové strechy dokážu odolať vysokým teplotným rozdielom. Nepodliehajú zlomeniu. Nemusíte sa báť ani zimných mesiacov bohatých na snehovú nádielku.

Výrobcovia poskytujú záruky na hliníkovú strechu až do obdobia 40-tich rokov. V podobnom rozpätí sa pohybuje garancia na stálosť farebného prevedenia. Za dlhodobú životnosť hliníkovej strešnej krytiny je zodpovedný samotný hliník. Hliník má schopnosť vytvoriť na svojom povrchu vrstvu, ktorá ho spoľahlivo chráni. Okrem toho je vo výrobnom procese upravený niekoľkonásobnou vrstvou špeciálneho laku.

Hliník ako základný materiál je recyklovateľný. Použitím hliníkovej strechy ste ohľaduplný voči životnému prostrediu.

Zaujímavé sú hmotnostné údaje. V porovnaní s ostatnými typmi strešných krytín sa váha hliníkovej strechy pohybuje v rozpätí 2 až 3kg/m2. Tým pádom sa stáva ideálnou krytinou pre staré rodinné domy a rekonštruované objekty.

Hliníková strecha je vhodná na všetky typy striech. Je riešením pre sedlovú, valbovú, kupolovitú, valenú, pultovú, ale aj plochú strechu. Na plné debnenie s deliacou vrstvou sa využívajú hliníkové falcované škridle, strešné šindle a falcované šablóny. Falcované škridle sú stvorené pre strechy so sklonom od 12 až 16 stupňov. Pri strechách so sklonom 25 stupňov a viac sa odporúča využiť strešný hliníkový šindeľ alebo falcované šablóny.

Žiadnou výnimkou nie sú lisované, vlnité a trapézové profily. Využitie je skutočne pestré. Hliník sa osvedčil nielen ako strešná krytina, ale je vysoko použiteľný aj na fasádach.

Hliníkové strechy sa dodávajú s kompletným príslušenstvom. V žiadnom prípade nemusíte zbytočne kombinovať alebo experimentovať s inými materiálmi.