Výhody plechovej strechy

K použitiu plechovej strechy vedú zákazníkov viaceré dôvody. Jedným z nich je niekoľkonásobne nižšia hmotnosť ako je váha pálenej alebo betónovej škridly. Oceňovanými kritériami sú rýchla montáž a cenová výhodnosť. Nižšia cena v prípade plechových krytín vôbec neznamená zníženú kvalitu. Výrobcovia nezaháľajú a prichádzajú na trh s novými inovatívnymi prvkami plechových krytín.

Plechové strechy sa využívajú na strechy s minimálnymi sklonom 6 stupňov, kde neexistuje možnosť použitia škridle. Obľúbenosť plechových striech neustále narastá aj v prípadoch, kde existujú možnosti použitia iných typov krytín.

Čo zákazníkov trápi pri výbere plechovej strechy?

Potenciálni vlastníci plechovej strechy sa zaujímajú o odolnosť strechy voči nárazom a priťahovanie bleskov pri búrkach. V súčasnosti sú plechové krytiny konštruované tak, aby odolávali nepriaznivým vplyvom počasia. Spravidla výrobcovia poskytujú záruky na poškodenie strechy krupobitím alebo iným mechanickým znehodnotením. Zároveň sa zaručujú, že plechová strecha nestráca svoju odolnosť ani s narastajúcim vekom. Blesky priťahujú najvyššie objekty. Nie je dokázané, že týmto cieľom sú plechové strechy.

Ďalším okruhom záujmu zákazníkov pri výbere plechovej strechy je hlučnosť pri daždi. V súčasnosti je väčšina striech vyrábaná technológiami, ktoré zabezpečujú stíšenie hlučnosti dažďových kvapiek. Plechové strešné krytiny vyhovujú podmienkam využitia vo vysoko položených horských a podhorských oblastiach.

Plechové strechy sú vyrobené z nehorľavých materiálov a šetria životné prostredie. Na povrchu sú ošetrené špeciálnymi prostriedkami, ktoré zabraňujú vzniku korózie. K dispozícii je množstvo farebných prevedení a profilov pripomínajúcich klasickú škridlu. Plechová krytina sa vyrába na mieru a garantovaná je dlhá životnosť od 30 až po 50 rokov. Niektorí výrobcovia dokonca uvádzajú vekovú hranicu 80 rokov. K dosiahnutiu tejto životnosti je nevyhnutná pravidelná kontrola strechy a pravidelné čistenie.

Krytiny sú dodávané v praktických rozmeroch, ktoré závisia od požiadaviek zákazníka. Najčastejšie do dĺžky 6 metrov. Prípadné mechanické poškodenie pri manipulácii sa dá odstrániť praktickou opravnou farbou.

Zákazníci oceňujú ľahkú kombinovateľnosť s ostatnými časťami stavby. K dispozícií sú nielen univerzálne trapézové profily, ale aj plechové škridly a ploché plechy spájané na drážky pre zložitejšie tvary striech. K plechovým strechám je možná dodávka prepracovaného odkvapového systému v rozličných farebných variantoch.