Vlnitá bitúmenová krytina

Vlnitá bitúmenová krytina sa s hmotnosťou 3,3kg/m2 zaraďuje do kategórie ľahkých strešných krytín. Vyrába sa z prírodných vlákien, ktoré sa tvarujú tlakom pri vysokých teplotách pridaním bitúmenu. Vyrábajú sa vo forme platní. Vidieť ich nielen na prístreškoch a poľnohospodárskych budovách, ale aj rodinných domoch. Využívajú sa nielen na pokrytie striech, ale aj ako obkladový materiál.

Výhodou vlnitej strešnej krytiny z bitúmenu je ľahkosť, ale aj schopnosť väčšieho pokrytia až do plochy 2,5 m2. Vhodná je pre strechy so sklonom od 5 stupňov s využitím plného debnenia. Pri sklone strechy 10 až 15 stupňov sa odporúča 45 cm latovanie. Pri sklone strechy väčšom ako 15 stupňov je vhodné latovanie vo vzdialenosti 60 cm. Vlnité dosky využívajú s obľubou majitelia zložitých okrúhlych striech, pretože je prispôsobivá a najmä ľahká.

Výrobcovia bitúmenových platní poskytujú záruku 10 až 15 rokov. Osobitnou kategóriou je garancia na farebnú stálosť. Životnosť strechy sa pohybuje na hranici 45 rokov. Je vysoko odolná voči poveternostným vplyvom. Je konštruovaná tak, aby zvládala návaly dažďa, snehu a silného vetra. Vyznačuje sa skvelými izolačnými vlastnosťami.

V porovnaní s ostatnými strešnými krytinami má niekoľko výhod. Je vyrobená z materiálov, ktoré tlmia dážď, tým pádom je menej hlučná ako plechová strecha. Oproti plechu má jednu podstatnú prednosť – nepodlieha korózii. Asfaltové platne sú upravené špeciálnou technológiou, ktorá zaručuje dlhodobú farebnú stálosť. K dispozícii je niekoľko farebných variantov, čiže farbu strechy ľahko prispôsobíte ostatným častiam domu.

Pri pokrývaní strechy oceníte jednoduchú a rýchlu montáž. Platne sa pripevňujú špeciálnymi klincami, na ktoré postačí kladivo a šikovné ruky majstra. V prípade potreby sa bitúmenové platne ľahko režú pílkou. Bitúmenovú strešnú krytinu využívajú majitelia všetkých typov striech s využitím latovania alebo plného debnenia. Možno ju namontovať na existujúcu šindľovú alebo plechovú strešnú krytinu.

Ku vlnitým asfaltovým platniam sa dodáva praktické príslušenstvo. Sortiment v podobe hrebenáčov, výplní, odvetrania a klincov je k dispozícii u všetkých výrobcov.