Textilné bábiky

Kedysi, keď ešte nebol taký výber všelijakých plastových bábik, boli jednou z mála možností bábiky textilné (alebo látkové). Neraz ich mamy samy ušili pre svoje dcéry.

Potom však prišla éra bábik plastových, ktoré dokážu cikať, plakať, spievať, rozprávať a všeličo iné. Čoraz viac mamičiek však opäť začína vyhľadávať práve textilné bábiky.

V čom je ich čaro?

Textilné bábiky sú mäkké a poddajné, takže sú príjemné pre dieťatko. Dajú sa ľahko pritúliť a sú ideálnym spoločníkom na spinkanie. Takéto bábiky sa zväčša vyrábajú v limitovaných sériách, alebo iba ako jedinečné modely, takže majú akoby svoju dušu.

Textilné bábiky sa dajú kúpiť aj v bio kvalite, z organickej bavlny, ľanu a iných bio materiálov a môžu byť hračkou už pre najmenšie deti – tu však pozor, aby bábika nemala nejaké ľahko „odtrhnuteľné“ časti, ktoré by mohlo dieťa vdýchnuť. Ideálne sú teda bábiky s vyšívanou alebo maľovanou tváričkou, oblečením bez gombíkov či iných drobných ozdôb.

Tieto bábiky sa dajú kúpiť aj v hračkárstvach, no oveľa krajšie a originálnejšie sú textilné bábiky od rôznych výrobcov, ktorí ich sami vyrábajú a ponúkajú. Dokonca vám niektorí vyrobia aj handrovú bábiku podľa vašich predstáv.

Alebo si skúste takúto bábiku vyrobiť sami. Nie sú na to potrebné žiadne extra zručnosti, stačí, ak viete trošku narábať s niťou a ihlou. Využijete na tom zvyšky látok, staré oblečenie po deťoch, alebo si látku nakúpite. Na internete ale aj v mnohých časopisoch pre šikovné ruky nájdete návody, ako si látkovú bábiku zhotoviť krok za krokom. Toto je ideálne, pretože vaša dcérka bude mať originálnu bábiku od vás a určite si ju zamiluje.

Textilné bábiky však nemusia byť len hračkou pre malé dievčatká. Rovnako to môže byť krásny a originálny darček pre dospelé ženy, pre mamu či sestru alebo kamarátku. Jednoducho, taká originálna látková bábika má svoje čaro a iste poteší dušu dieťaťa ale i dospelého.