Kde kupovať bábiky pre deti

Každé dievčatko potrebuje svoju bábiku. A väčšinou nie jednu, ale hneď niekoľko. Keď sa rozhodnete pre kúpu bábiky pre svoju dcérku alebo vnučku, máte niekoľko možností, kde bábiku kúpiť.

Jednou z možností je zamieriť priamo do nejakého hračkárstva a vybrať si z ich ponuky. Dnešné väčšie hračkárstva ponúkajú veľké množstvo bábik od rôznych výrobcov. Čo sa týka bábik „bábätiek“, dnes sú obzvlášť obľúbené bábiky od firmy Zapf Creation (Baby Born, Baby Annabell či Chou Chou). Taktiež tu nájdete širokú ponuku bábik Barbie a mnoho iných druhov bábik pre deti. Výhodou je, že bábiky vidíte naživo, takže si lepšie dokážete vybrať.

Ak sa vám do obchodu nechce, bábiky kúpite aj cez internet. Ponuka je opäť veľmi bohatá, stačí si zadať do vyhľadávača slovo bábiky a „vyhodí“ vám hneď niekoľko internetových obchodov. Prípadne, ak viete, akú konkrétnu bábiku chcete kúpiť, zadajte si do vyhľadávača jej názov a môžete si pekne aj porovnať ceny. Porovnanie cien možno len odporučiť, budete prekvapení, aké cenové rozdiely bývajú v jednotlivých e-shopoch.

Nevýhodou však je, ak ste bábiku nevideli naživo, že obrázok môže byť skresľujúci a bábika bude v skutočnosti vyzerať trošku inak. Takisto si treba skontrolovať dobu dodania, pretože ak chcete bábiku napríklad darovať na narodeniny, môže sa stať, že vám ju nestihnú dodať (ak je dodacia doba 14 či viac dní, alebo ak bábiku práve nemajú na sklade). Preto sa v takomto prípade radšej informujte, či vám bábika stihne prísť do daného termínu.

Pokiaľ by ste chceli byť trochu „ekologickejší“, možno vás zaujme myšlienka kúpiť použitú bábiku. Na internete alebo na burzách detských hračiek sa dajú kúpiť takmer nové hračky za oveľa priaznivejšie ceny. Veď niektoré dievčatká majú toľko bábik, že s niektorými sa jednoducho nezahrajú a tak ich rodičia potom posúvajú ďalej. Keďže už nejde o nový tovar, cena je nižšia, pričom bábika často ako nedotknutá. Takže aj toto stojí za zváženie.

Bábiky sa dajú kupovať aj prostredníctvom rôznych zásielkových katalógov, ktoré tiež ponúkajú okrem iného tovaru aj hračky a bábiky. Opäť však platí, podobne ako pri internetovom predaji, že bábiku vopred nevidíte naživo a dodacie doby sú niekedy nekonečné.