Oblečenie pre bábiky

Keď svojmu dieťatku kúpite nejakú bábiku, nech už je to klasická bábika ako bábätko, textilná bábika či bábika typu Barbie, dostanete ju v nejakom tom základnom oblečení. Lenže časom bude chcieť dievčatko svoju bábiku prezliekať do iných vecí. Rodičia potom často zháňajú oblečenie pre bábiky. Možností je niekoľko.

Napríklad u bábik od Zapf Creation (Baby Annabell, Chou Chou či Baby born) je možnosť dokupovať oblečenie a doplnky priamo určené pre danú bábiku. Podobne je to aj s Barbie, kde je tiež ponuka oblečenia pre túto bábiku pomerne obsiahla.

Niektoré kúsky oblečenia pre bábiky od Zapf Creation sa dajú použiť aj na bábiky od iných výrobcov, dôležité je najmä, aby sedela veľkosť oblečenia.

Oblečenie pre bábiky sa dá zakúpiť v bežných hračkárstvach, či už v kamenných predajniach alebo v tých internetových. Ak vám nezáleží na tom, či je oblečenie pre bábiky nové, môžete skúsiť prezrieť aj ponuku niektorých internetových bazárov, kde sa vecičky pre bábiky predávajú pomerne často.

Okrem toho je tu aj možnosť ušiť oblečenie pre bábiky vlastnoručne. Nemusíte byť skúsená krajčírka, aby ste to zvládli a pri troche šikovnosti môžete ušiť vcelku pekné veci pre bábiky svojej dcérky. Ušetríte tak nejaké to Euro.

Môžete využiť rôzne zvyšky látok, vyradené kúsky oblečenia po vás či vašich deťoch a podobne. Ak sú vám bližšie ručné práce ako háčkovanie či pletenie, aj takto môžete zhotoviť krásne a originálne kúsky oblečenie pre bábiky.

Návody a strihy na bábikovské oblečenie nájdete aj v rôznych časopisoch o šití, pletení a iných ručných prácach.