Bábika Chou Chou od Zapf Creation

Ďalšou z rady bábik od firmy Zapf Creation je bábika Chou Chou (čítaj „šušu“). Táto bábika je opäť dostupná vo viacerých podobách.

  • Existujú napríklad 21-centimetrové bábiky Chou Chou, takzvané Baby Mini Chou Chou. Majú mäkké telíčko, hlávku bez vláskov, očká sú pevne zasadené do tváričky (takže nežmurkajú) a oblečenie je pevne prišité k telíčku bábiky – z toho dôvodu je táto bábika vhodná už pre menšie dievčatká.
  • Tiež vo veľkosti 21 centimetrov je bábika Toddler Mini Chou Chou (toddler=batoľa) s vláskami, pevnými nežmurkajúcimi očkami a k telíčku prišitým oblečením. Preto je možné vybrať ju už pre menšie dievčatká.
  • Potom sú tu 28-centimetrové bábiky Baby Petite Chou Chou. Tieto bábiky majú kvalitné vlásky, z ktorých malá „mamička“ môže robiť rôzne účesy. Očká sú pevne zasadené do tváričky, takže tiež nie sú žmurkacie.

No a okrem toho sú tu aj veľké bábiky Chou Chou. Veľmi známa a obľúbená je napríklad 36-centimetrová šteklivá Chou Chou (originálny názov je Giggling Chou Chou), ktorá sa pri pošteklení pod pazuchami smeje. Je pre deti od troch rokov.

Tiež bábika Chou Chou Môj prvý zúbok (v originále My first tooth) je obľúbená u malých dievčatiek. Má dokonca až 48 centimetrov a smeje sa (keď ju pošteklíte na brušku), plače, červenajú sa jej líčka a po vytiahnutí cumlíka je vidno, ako jej rastú zúbky.

Takisto veľká bábika Chou Chou je aj Chou Chou v podobe malej pacientky (originálny názov Mummy make me better, v preklade Mamička, uzdrav ma). Bábika sa dokáže smiať, červenajú sa jej líčka, keď má teplotu. Predáva sa spolu s doplnkami ako injekcia, stetoskop („počúvadlo srdiečka“), cumlík, cumlík na meranie teploty (cumlíkový teplomer), lyžička na liečivý sirup a zopár náplastí.

Nezabudnime spomenúť ani hovoriacu Chou Chou (Talking Chou Chou), ktoré vám porozpráva niekoľko viet aj v slovenskom jazyku (ak si kúpite slovenskú verziu bábiky).

Veľkým hitom a snom asi každého malého dievčatka je aj Learning Chou Chou (Učiaca sa Chou Chou). Táto bábika dokáže povedať veľa viet v slovenskom jazyku, pýta si napiť, papať a podobne. Má mäkké telíčko, blonďavé vlásky po plecia a je vysoká 48 cm. Je to skôr vhodná bábika pre väčšie dievčatká, okolo 6 rokov.

Rôzne variácie bábiky Chou Chou sa líšia v jednotlivých krajinách. Niekde ich je dostupných viac druhov, inde zasa je ponuka obmedzenejšia a podobne.

K týmto bábikám je opäť možné dokupovať bohaté príslušenstvo od výmyslu sveta – cumlíky, postieľka, taška na prebaľovanie a tiež kopec oblečenia.