Ekologické svadobné obrúčky

Keďže ekologické zmýšľanie si osvojuje čoraz viac ľudí a o ekologický prístup sa snažíme vo všetkých oblastiach nášho života, trendom sa stávajú aj ekologické svadby. K takejto svadbe neodmysliteľne patria aj ekologické svadobné obrúčky. Že neviete, aké sú to?

To, aby svadobná obrúčka bola priateľská k životnému prostrediu, sa dá dosiahnuť viacerými spôsobmi. Jedným z nich je napríklad nechať si vyrobiť svadobné obrúčky zo starých šperkov. Ak teda máte doma staré nemoderné prstene, náušnice, roztrhnuté retiazky a iné šperky, môžete si ich nechať „premeniť“ na vaše svadobné obrúčky. Zbavíte sa tak aspoň nepotrebných drobností, ktoré zbytočne okupujú miesto v zásuvkách či šperkovniciach.

Alternatívou môže byť ale tiež nechať si svadobné obrúčky vytetovať priamo na prst.

Krásnymi a zároveň ekologickými variantami svadobných obrúčok sú drevené obrúčky. Možno si predstavujete neforemné a nudné drevené krúžky, ktoré vás vôbec nelákajú. Avšak to vôbec nie je pravda – drevené svadobné obrúčky sú nádherné a pre milovníkov prírody a ľudí s ekologickým cítením sú iste ideálnou voľbou.

Vyrábajú sa len z vybraných druhov dreva, takže vydržia skutočne dlho a vyzerajú úžasne. Nemusia byť pritom len v tvare jednoduchých krúžkov, ale pokojne sa do nich dá vsadiť diamant či iný drahý kameň. Taktiež farebnosť drevených prsteňov môže byť rozmanitá – od svetlohnedej, cez tmavšie odtiene tejto farby až po krásne červené či sivé farby. Štruktúra dreva pritom vytvára jedinečný vzor na takýchto prsteňoch, takže sú okrem ekologickosti i originálne.

https://chicagojoinery.com/

Ak by ste chceli ekologické svadobné obrúčky, snažte sa hľadať predajcov, ktorí vám zaručia šperky z recyklovaného zlata či iného vhodného kovu a „nekonfliktné“ alebo tiež „nekrvavé“ diamanty ( teda také, ktoré nie sú vyťažené za cenu ľudských životov a výnos z ich predaja nepodporuje napr. nákup zbraní).