Svadobné obrúčky z bieleho zlata

Dlhý čas boli u nás zvykom klasické zlaté obrúčky, teda v prirodzenej farbe zlata. Dnes sú však čoraz viac v popredí svadobné obrúčky z bieleho zlata.

Ich popularita stála narastá a mnohé páry dnes uprednostňujú práve biele zlato pred klasickým žltým, čo sa týka svadobných prsteňov.

Prečo je biele zlato také obľúbené? Jedným z dôvodov, prečo sú svadobné obrúčky z bieleho zlata hitom tejto doby, je možno skutočnosť, že tie typické „žlté“ sú už jednoducho otrepané.

Mladí ľudia často hľadajú niečo originálne a iné než rokmi overenú tradíciu.

Svadobné obrúčky z bieleho zlata sú tiež vhodné pre všetkých, ktorí nemajú v láske zlato v jeho prirodzenej farbe. Ak žena alebo muž zvyknú nosiť šperky a doplnky z bieleho zlata či striebra, prečo by si mali voliť žlté zlaté prstene, ak ich môžu mať vo farbe, ktorú majú radi?

Obrúčky z bieleho zlata sa dnes ponúkajú v mnohých podobách. Môžu byť buď jednoduché, bez akýchkoľvek ozdôb, alebo gravírované, so vsadeným kamienkom a podobne.

Obľúbené sú aj svadobné prstene kombinované zo žltého aj z bieleho zlata. To tiež vytvára zaujímavý vzhľad prstienka a je to akýsi kompromis. Napríklad ak ženích uprednostňuje žlté zlato, no nevesta dáva prednosť bielemu zlatu, môžu byť kombinované svadobné obrúčky skutočne dobrým riešením pre takýto prípad.

Avšak nielen žlté a biele zlato je dnes možné voliť na svadobné obrúčky. Do módy sa dostali aj iné farby zlata, najmä červená a ružová. Takže kombinovať sa dá skutočne všelijako a svadobné prstene si tak môžu snúbenci vybrať presne podľa svojich predstáv.