Tetovanie namiesto svadobných obrúčok

Svadobné obrúčky sú neoddeliteľnou súčasťou svadobného obradu. Dva, síce maličké, prstene majú veľký význam a sú dôležitým symbolom manželstva.

Svadobné obrúčky môžu mať mnohoraké podoby. U nás sme zvyknutí skôr na tradičné obrúčky zo žltého či bieleho zlata, prípadne na kombinácie týchto dvoch.

No čo by ste povedali na nehmotné svadobné obrúčky, ktoré by na vašom prste a prste vášho vyvoleného boli vytetované?

Verte či nie, mnoho párov si takéto svadobné obrúčky naozaj nechá vytetovať na svoje prsty. Je to možno pekné gesto a symbol, ktorý poukazuje na trvácnosť manželského zväzku.

Veď bežnú obrúčku v podobe kúska zlata možno ľahko stratiť, alebo nám časom zhrubnú prsty a obrúčku už nosiť nebudeme môcť. Z tohto pohľadu sú tetované svadobné prstene skutočne zaujímavým a praktickým nápadom.

Mnohí ľudia sa pre tetovanie namiesto obrúčok rozhodnú aj z ďalších praktických dôvodov. Napríklad takí stavbári alebo inak ťažko manuálne pracujúci muži majú s nosením svadobnej obrúčky problém, nakoľko im to pri práci prekáža a tiež sa svadobný prsteň môže rýchlo zničiť.

Pre niektorých tetovanie obrúčky len jednoduchším a najmä lacnejším spôsobom namiesto drahých svadobných prstienkov.

Nevýhodou však je, že takáto „obrúčka“ vám vydrží na celý život, pokiaľ si nemôžete dovoliť pomerne drahú záležitosť, ktorou odstránenie tetovaní je. Žiaľ, dnešná doba sa vyznačuje vysokou mierou rozvodovosti, takže môže byť pomerne riskantné dať si zhotoviť takúto trvácnu svadobnú obrúčku.

Na druhej strane tým dávajú partneri jeden druhému najavo, že s rozvodom nerátajú a chcú spolu zostať navždy.

Nevýhodou tiež je, že takéto tetovanie na citlivom mieste (teda na prste), nie je pre každého a nejakú tú bolesť si vytrpíte. Opäť to však môže byť pekné gesto, ak to vnímate ako svoju obetu pre svoju drahú polovičku, s ktorou sa chystáte stráviť zvyšok života.

Tetovanie svadobných obrúčok sa u nás zatiaľ veľmi nenosí, avšak ktovie, čo prinesie čas...