Skype video

Máte webkamerku? Potom môžete v Skype telefonovať tak, že vás bude pritom vidieť. Ak ten, s kým telefonujete cez Skype má tiež kamerku, môžete vidieť aj vy jeho.
Pozrime sa na základné ovládanie Skype video hovoru. Video v Skype sa dá nastaviť buď ta, aby ho program vysielal automaticky. Ak nechcete video odosielať každému, s kým v Skype hovoríte, môžete nastaviť Skype tak, že video odošle až potom, čo tú možnosť aktivujete.
Skype - video
V nastaveniach je možnosť určiť, či chcete odosielať Skype video automaticky, alebo ručne. Ďalej nastavíte, či chcete prijať video od kohokoľvek. Posledná možnosť je nastavenie vašej ikony. Ak neposielate Skype video hocikomu, je dobré skryť ikonu, že máte videokameru.
Kedy sa nehodí odosielať Skype video:

  • nechcete, aby vás ten, s kým telefonujete videl
  • chcete znížiť objem prenesených dát - pri pomalej linke môže Skype video zhoršovať kvalitu hovoru
  • chcete znížiť objem prenesených dát - pri internetovom pripojení kde platíte za objem prenesených dát bez Skype videa ušetríte

OK, video prijímate. Ako ho v Skype možno ovládať?
Skype - video možnosti
Keď máte otvorené okno so Skype, video sa zobrazí (vľavo). Keď nad obraz v Skype prejdete myšou, video čiastočne prekryjú dva tlačítka. Umožňujú zobraziť video v samostatnom okne (teda nie v okne Skype).
Skype - video v okne
Plocha počítača potom vyuzerá tak, že Skype video neobsahuje. Video je v samostatnom okne, ktoré môžete presunúť kam chcete (trebárs na druhý monitor).
Skype - video detail
Detailný pohľad na okno so Skype Video. Takéto zobrazenie je vhodné ak s niekým telefonujete a popri tom ešte na niečom pracujete. Video neruší, ale je poruke.
Druhé tlačítko umožňuje zobraziť video na celú pracovnú plochu monitora.
Skype - fullscreen
Pohľad na váš monitor môže potom vyzerať takto - vidíte toho s kým telefonujete. Tento režim je vhodný pre hovory, pri ktorých sa sústreďujete na telefonát. Tlačítka sú dostupné keď hýbete myšou, inak je obraz bez tlačítiek.