Predaj domu

Pri predaji domu by ste mali dbať na niekoľko vecí. Dom nie je byt. Preto sú pri jeho predaji dôležité iné veci ako pri predaji bytu. Byt stačí upratať a naplánovať obhliadku na slnečný deň. Dom však na možných kupcov vplýva ako celok, a tak k nemu treba aj pristupovať.

Najlepším obdobím na predaj domu je obdobie od jari do jesene. V čase, keď všetko kvitne a všade je zeleň. Každý záujemca o kúpu domu ocení rozkvitnutú záhradu viac ako luxusné zariadenie. Veď dom predsa kupujeme zväčša preto, aby sme mohli piť ráno kávu na verande. Aby sa deti mali kde hrať futbal. A aby sme sa mohli kochať krásnou zeleňou a kvetmi. Preto je v tomto prípade načasovanie predaja domu veľmi dôležité.

Z toho samozrejme vyplýva aj nutnosť mať okolie domu perfektne upravené. Záujemca o kúpu vášho domu vám skôr odpustí neumytú kúpeľňu, ako nepokosený trávnik. Kúpa nehnuteľnosti, a domu obzvlášť, je totiž záležitosť veľmi emotívna. Hlavne ak niekto kupuje dom na rekreačné účely. Vtedy je preňho skutočne najdôležitejšie, aby sa tam cítil dobre. Na víkendovej chalupe si predsa treba hlavne odpočinúť. A na to je potrebné príjemné prostredie.

Preto ak predávate dom, venujte hlavnú pozornosť záhrade a vonkajším priestorom. To neznamená, že zvyšok domu môžete zanedbať. Ide len o to, čo je dôležitejšie. Potom vám už len stačí investovať do inzercie a čakať na záujemcov.

Ak nemáte chuť míňať peniaze na inzeráty a byť neustále na telefóne, oslovte realitnú kanceláriu. Podá za vás inzeráty, bude za vás dvíhať telefóny, a vybaví potrebné dokumenty. Popritom môžete aj vy osloviť vašich známych a povedať im o svojej ponuke. Ak nemáte s realitnou kanceláriou podpísanú exkluzívnu zmluvu, môžete osloviť aj viac realitných kancelárií. Vopred si však ujasnite, aká bude výška provízie a zmluvné podmienky.