Základné nastavenia Skype

Je možné, že po inštalácii Skype (hlavne pri použití pre Skype certifikovanej webkamerky) nebudete musieť vôbec nič nastavovať. No ak by boli ťažkosti, potom v menu nájdite nastavenia a v nich Zvukové zariadenia.

Skype, nastavenia - audio

Tu vás zaujímajú najmä 2 veci.

"Počuje" mikrofón? Ak je v miestnosti ticho, hlasitosť by mala byť nízka, tak na jeden dva zelené dieliky. Keď prehovoríte, zelené indikátory by mali tento zvuk identifikovať a počas reči by mali ukazovať viac dielikov, smerom k vysokej hlasitosti. Vtedy je prakticky isté, že vysielate v poriadku. Ak sa indikátory nehýbu, asi nemáte predvolený správny mikrofón. Skúste si z ponuky mikrofónov (ak ich teda Skype vidí viac!) vybrať iný. Ak to nepomôže, možností je priveľa, článkom vám nepomôžem.

Testovací hovor v Skype

Aby ste si overili, či Skype funguje, uskutočnite testovací hovor. Po kliknutí na túto možnosť k vám prehovorí v čulej angličtine testovacia žena, čiže automat Skype.

Tá vám vysvetlí, že po zaznení pípnutia máte niečo povedať. Tak to spravte. Po pípnutí máte asi 10 sekúnd na to, aby ste niečo povedali. Potom sa ozve druhé pípnutie a Skype vám prehrá to, čo ste nahovorili.

Ak počujete sami seba, rovnako vás bude počuť aj inde. Ak je teda testovací hovor v Skype v poriadku, môžete veselo telefonovať.

Skype, nastavenia - skúšobný hovor

V histórii Skype hovorov a medzi kontaktami nájdete aj testovací hovor.