Ako v Skype pridať používateľa

Ak chcete s niekým hovoriť cez Skype, musíte ho najskôr nájsť. Teoreticky by sa dalo hľadať na základe nejakej informácie - napríklad podľa mena. No väčšina ľudí sa do Skype hlási anonymne, prezývkami, skratkami a nevyplňuje údaje o sebe - vek, mesto a podobne. A tak väčšinou budete pridávať existujúci Skype kontakt, ktorý vám niekto dá.

Na to je v Skype nástroj "hľadať používateľa". Tu nájdete, čo treba. Ak do kolónky hľadať zadáte presné Skype meno, nájde vám toho používateľa, ktorého hľadáte. Ak chcete skúsiť šťastie, zadajte napríklad meno niekoho, s kým by ste sa radi porozprávali.

Skype, hľadanie užívateľov - vloženie

Môžete zadať krajinu, pohlavie, vek, kraj, mesto a jazyk, ktorým chcete rozprávať.

Poznámka: mnoho ľudí sa nechce nechať vyrušovať táraním cez telefón (napríklad ja). Ale mnoho iných ľudí naopak Skype má a čaká, kedy im niekto zavolá - hoc aj neznámy. Môžu sa tak pozhovárať s niekým úplne náhopdne vybraným. Zlepšiť sa v jazykových znalostiach. Ak si niekoho takého v Skype chcete nájsť, je tam na to tlačítko "hľadať ľudí v stave SkypeMe". To sú ľudia, ktorí váš hovor prijmú radi hoc ani nevedia, kto ste (a vy neviete, kto sú oni).

Skype, hľadanie užívateľov - výsledok

Po zadaní vyhľadávania vým zo Skype "vypadne" často až nečakane dlhý zoznam ľudí... Ak je medzi nimi osoba, ktorú ste hľadali označte ju a stlačte tlačítko "pridať Skype kontakt".

Skype, hľadanie užívateľov - pridať užívateľa

Skype za vás odošle informáciu kontaktovanému a ak ten nemá voči tomu výhrady, zaradí si vás medzi svoje kontakty.