Hračky Lego

Stavebnice a hračky Lego si držia svoju popularitu už mnohé roky a prinášajú množstvo možností už pre deti od 2. roka života. Hračky Lego však už dávno nie sú len tým, čím boli kedysi. Sortiment je dnes totiž taký široký, že z Lega možno poskladať výjavy z rôznych filmov či rozprávok, vesmírne „príšery“ a bojovníkov a množstvo iného.

Ako vybrať „legovú“ stavebnicu pre konkrétne dieťa? Túto otázku si možno kladie nejeden rodič. Ponuka je vskutku rozmanitá. V prvom rade treba však myslieť na vek dieťaťa. Pre najmenšie deti sú vhodné stavebnice s väčšími kockami určené danej vekovej kategórii – označené Lego Duplo.

Pre vyššie vekové skupiny sú potom ďalšie hračky, ktoré sú primerané starším deťom, napr. stavebnice z radu Lego City.

Je tiež dobré vyberať hračky Lego podľa záujmu samotného dieťaťa. Pokiaľ je to možné, vyhnite sa rôznym bojovým typom skladačiek. I keď Lego ponúka aj takéto možnosti, je vždy lepšie orientovať sa na mierumilovnejšie druhy hračiek.

Hračky Lego rozvíjajú jednak jemnú motoriku detí ale tiež ich predstavivosť. Okrem toho sú tieto hračky dobré aj v tom, že ponúkajú skvelú možnosť, ako tráviť čas s dieťaťom. Najmä oteckovia si radi poskladajú s dieťaťom nejakú stavebnicu a takto strávený čas dieťa iste veľmi ocení.

Sortiment Lego zoženiete azda v každom hračkárstve a v mnohých internetových predajniach. Je to tiež výborný vianočný darček pre deti od dvoch rokov, nakoľko vybrať sa dá skutočne pre každého.