Videozáznam zo svadby

Cena dnešných videokamier je veľmi nízka a tak nie je problém svadbu zaznamenať aj na videozáznam. Túto vec vám vrelo odporúčam, pretože zachytáva úplne iný pohľad na obrad ako fotografia.

Fotografie a video sú dva úplne odlišné médiá, každé sa hodí na úplne niečo iné a preto je vhodné ak budete obraz zachytávať obidvoma týmito technológiami.

Uznávam, že video je časovo náročnejšie, predovšetkým ak ide o jeho zhliadnutie. Ak natočíte hodinový záznam, znamená to nabudúce investovať hodinu času ak si ho chcete celý pozrieť. Pritom rodinné záznamy bývajú pomerne nutné, a preto je video svojský fenomén, ktorý je potrebné mať, ale dlho sa naň nepozriete. Začne mať hodnotu až o niekoľko rokov, či desaťročí, kedy budete pobavení tým, ako sa všetci zmenili, a kedy sa vám vďaka videozáznamu, môžu vynoriť spomienky na chvíle, na ktoré by ste inak zabudli. Z toho dôvodu odporúčam, aby videozáznam prebehol čo najdlhší a radšej nech je nudný ako krátky. Po jeho realizácii odporúčam, aby ste tento videozáznam čo najrýchlejšie konvertovali do digitálnej podoby.