Nech všetci poznajú váš príbeh

Na svadbe sa väčšinou zíde množstvo ľudí z blízkej i širokej rodiny ženícha a nevesty. A kým možno tí najbližší poznajú príbeh lásky snúbencov, tí ostatní často nemajú ani potuchy o tom, ako sa snúbenci dali dohromady, kde sa zoznámili, prečo sa rozhodli vziať a podobne.

Samozrejme, nie každý musí vedieť o vás dvoch všetko a ani by to nebolo dobré. Ale prečo nepriblížiť vašim príbuzným a známym váš príbeh lásky?

Vo svete si preto niektorí snúbenci dávajú vyrobiť brožúrky alebo hotové knihy so svojím spoločným príbehom. Tieto dokumenty obsahujú fotografie, dôležité dátumy a udalosti, ktoré ženích a nevesta pred svadbou prežili a podobne. Takúto knihu alebo brožúrku potom na svadbe rozdávajú svadobným hosťom, aby títo mali možnosť oboznámiť sa s príbehom mladomanželom.

Je to iste pekný zvyk a zároveň aj pekná a originálna pamiatka na svadbu. Okrem toho, že je to pekný darček pre hostí, zhotovovanie takejto knihy môže byť aj spôsobom, ako si samotní snúbenci zrekapitulujú celý svoj príbeh, zaspomínajú na príjemné okamihy a staré dobré časy.

Ak sa vám takáto myšlienka zapáčila, skúste si popri všetkých tých svadobných prípravách zostaviť aj zoznam nejakých kľúčových zážitkov a udalostí, ktoré hrali dôležitú úlohu vo vašom príbehu. Rozpíšte ich potom do textu a doplňte fotografiami. Alebo vyberte fotografie a k nim doplňte krátke popisy, ktoré budú mapovať vaše spoločné kroky, ktoré viedli až k tomu významnému rozhodnutiu stráviť spolu zvyšok života v dobrom aj v zlom.

Potom už neostáva iné, len dať celú knihu dohromady, dať jej ten správny názov a obal a vaše dielo je pripravené rozpovedať ostatným váš jedinečný príbeh.