Dekorácie do bytu

Aby sme sa v našom byte cítili príjemne, určite sa zhodneme na tom, že potrebujeme rôzne dekorácie do bytu. Tie môžu byť rozmanité, keďže každý obľubuje iný štýl a páči sa mu niečo iné. Dekorácie do bytu môžu byť rôzneho charakteru. Napríklad vázy rôznych veľkostí, sochy a menšie sošky, obrazy na stenu, vankúše a mnohé iného. Bez dekorácií by boli naše byty akési smutné a chýbala by im duša.

Aké dekorácie?

Výber dekorácií závisí od vkusu človeka ako aj od štýlu, v akom je byt zariadený. Iné dekorácie sa hodia do bytu zariadeného v romantickom štýle a iné do futuristického bytu.

Vždy teda treba brať ohľad na to, aby vám dekorácie a doplnky pekne ladili s nábytkom aj celkovým vzhľadom miestnosti.

Ponuka dekorácií do bytu je veľmi široká, avšak veľakrát človek natrafí na gýčové sošky, keramické vázičky a iné zbytočnosti, ktoré nám na poličkách skôr len zavadzajú a nespĺňajú „dekoračný“ účel.

Azda s výnimkou toalety a komory sú dekorácie prítomné v každej miestnosti bytu. Zdobíme si nimi obývačky, spálne, chodby, predsiene, kuchyne, detské izby i kúpeľne. Výber dekorácií musí, samozrejme, zodpovedať aj účelu miestnosti, pre ktorú je daná vec určená.

Dekorácie podľa ročných období

Dekorácie do bytu nepodliehajú len módnym trendom, ale aj ročným obdobiam a rôznym sviatkom, ktoré počas roka slávime. Napríklad na Veľkú noc je zvykom vyzdobiť si byt dekoráciami z konárikov a ozdobených veľkonočných vajíčok, pekné sú aj typicky jarné dekorácie znázorňujúce prebúdzajúcu sa prírodu a podobne. Na Vianoce zasa zdobíme svoje príbytky ozdobami v duchu Vianoc.

Niekedy je menej viac

Avšak, aj keď je pekné mať v byte všelijaké dekorácie, predsa len treba byť v tomto smere striedmymi a nezahltiť si byt príliš veľkým množstvom všakovakých „ozdôbok“.

V dnešnej dobe sa skôr nosí minimalizmus a poličky preplnené soškami a inými dekoráciami pôsobia skôr zmäteným a preplneným dojmom.

V každom prípade by sme mali výberu dekorácií do bytu venovať veľkú pozornosť, pretože správne zvolené dekorácie oživia a zútulnia naše bývanie, kým nesprávny výber môže pokaziť celkový dojem interiéru.