3 dôvody prečo si kúpiť stavebný pozemok

Rovnako, ako argumenty pre kúpu stavebného pozemku, dá sa ľahko argumentovať proti. My sa dnes pozrieme na niektoré dôvody, prečo stavebný pozemok môže byť skvelou investíciou.

  1. Kúpa stavebného pozemku je cieľ. Ak človek má cieľ, dostane jeho činnosť smer. Pokiaľ plánujete postaviť rodinný dom, dá sa predpokladať, že kúpa pozemku v dobrej lokalite bude zaujímavý nápad. Ak sa nestane nejaká pohroma na trhu, ako kríza, cena pozemku by mala v budúcnosti vzrásť. Nemovitosť tak môžete neskôr predať asi s lepším ziskom, ako keby ste peniaze v danom období dali do niektorého fondu.
  2. Ak kupujete stavebný pozemok v lokalite, kde sa ich predáva viac, asi tam vznikne niečo ako malá štvrť. To môže byť pre vás zaujímavé. Dosť pravdepodobne tak vo vašom susedstve budú bývať ľudia vám podobní. Takí, čo si môžu dovoliť kúpu stavebného pozemku. To neskôr bude znamenať, že aj vaše deti budú v spoločnosti detí z bohatších rodín.
  3. Kúpou stavebného pozemku vlastne vytvárate úplný priestor vašej predstave. Vy určíte, čo v danom priestore postavíte. Ako bude vyzerať váš rodinný dom, ako si zariadite záhradu. Získate tak bývanie presne podľa svojej predstavy. To by sa kúpou hotového rodinného domčeka nemuselo vždy podariť.

Pri kúpe stavebného pozemku je teda asi najväčšou nevýhodou čas. Aj keby už inžinierske práce boli všetky hotové, stavba rodinného domu potrvá tak či onak nejaký rok. Niekedy je čakanie na sťahovanie veľmi nepríjemná záležitosť. Človek je prirodzene netrpezlivý. Ak je šanca presťahovať sa do lepšieho, potom môže byť čakanie na deň D naozaj zžieravé.

Oveľa lepšie sú na tom tí, ktorí kúpia pozemok len preto, že predpokladajú jeho následný neskorší predaj. Potom je to vlastne skôr investičné portfólio a tam netrpezlivosť nebude tak naliehavá.